Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Tóth Attila féle újbudai...

A Tóth Attila féle újbudai Krav Magáról van valakinek valamilyen tapasztalata? Tényleg bele lehet vágni kezdő nőként is? Milyen árakra kell számítani edzésenként? Valóban hasznosítható közelharcban a KMG?

Figyelt kérdés
Bocsi a sok kérdésért, kezdő nő lennék... :)

2016. jún. 4. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:

ha van már egy legalább közepes szintű küzdősport alapod,akkor igen,hasznosítható.

ha teljesen kezdő vagy,akkor előbb érdemes lenne legalább 2 évig bokszolni járnod,sok lány is jár,úgyhogy mehetsz nyugodtan.

ha jól megtanulsz ütni mozogni,pontosan gyorsan és a küzdelemben is szerzel némi jártasságot,akkor egy boxerrel kiegészítve egy férfit is lecsaphatsz.

és erre az alapra érdemes felépíteni azokat a taktikai,önvédelmi,szituációs ismereteket amiket a krav adhat.

tehát kezdőként alapok nélkül én nem ajánlanám.

2016. jún. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! És tudnál ajánlani esetleg Bp-en ilyen amatőrnek, mint én, boxolásra edzőt/helyet? Vagy ha csak normálisan ütni akarok megtanulni, akkor nagyjából mindegy, hol kezdem?

Még egy kérdés, bocsi, ha irtó szőke: sok sztereotípiát hallottam a boxról, hogy a fejre kapott ütések miatti kisebb agyrázkódások nagyon károsítják az agyat, kvázi "elbutulást" okoz. Nekem még el kellene végeznem, egy elég húzós egyetemet, szóval ezen kicsit aggódom. Mennyire városi legenda ez, mennyire érinthet - ha igaz - ennyire amatőr szinten?

2016. jún. 5. 10:09
 3/4 anonim ***** válasza:

sok éves edzés és versenyzői múlt után esetleg lehet probléma idővel a sok ütéstől.

de te csajokkal fogsz bunyózni,sokkal kisebb az ütőerő és nem mész versenyezni sem ahol az igazán kemény pofonokat osztják.

amivel a fejet ért becsapódásokat jelentősen mérsékelni tudod,ha edzel nyakra heti pár alkalommal.

az erős nyak segít csökkenteni az agyat érő rázkódás billiárd golyó effektusát,mert nem leng ki ütés után a fej annyira.

az erősítéstől megvastagodni nem nagyon fog mert nő vagy ettől tartanod nem kell,de erősebb lesz.

a boksz pedig eléggé elterjedt,szinte minden kerületben van edzés,biztosan találni fogsz.

2016. jún. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a segítséged! :)
2016. jún. 5. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!