Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy 15 évesnek mennyi az...

Egy 15 évesnek mennyi az egészséges pulzusszám futás közben?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok viszonylag edzett normális testalkatú. Sokat szoktam mozogni és legutóbb kezembe kaptam egy pulzusmérő karórát. alig futottam 200 métert már 170nél volt a pulzusom pedig figyeltem a légzésre. nem tudom ez normális-e. azután kb. 1600 méternél már 200 volt és elkezdet sípolni az óra. Gondolom ezzel jelzi hogy már nem kéne fentebb mennie. nem vagyok biztos abban hogy ez normális. Miután abba hagytam a futást még fél óra elteltével is 115 volt a pulzusom. Ez normális? Nem tudom mekkora hülyeség amit írtam de nem rég kezdtem komolyabban futni. eddig mindig csak eljártam mert sok volt a felesleges energiám meg stb. a válaszokat előre is köszönöm!
2016. jún. 10. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ebben az életkorban 200 a maximumod, afölé jobb, ha nem mész, nem tesz jót a szívnek. 180 alatt inkább zsírt égetsz, 180 felett meg inkább tejsavasan erjesztesz. Jobb, ha 180 alatt maradsz. A 115-ös pulzus fél órával edzés után nem jelent semmit, a nyugalmi pulzust ébredés után az ágyban mérik, legalábbis eszerint: [link]
2016. jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az előző jól mondja.

Nagyjából 170-180-nál van az "aerob" zóna teteje, amikor a szervezet még nagyrészt oxigént használ fel.

Aerob edzést érdemes egy olyan 150-es pulzus körül végezni, mivel azt a tempót viszonylag sokáig fent lehet tartani.


200-as pulzust kb egy hosszabb sprint/nagyon gyors futás alatt éri el az ember általában. Egyáltalán nem szenvedtél közbe? Ilyen tempóba már rég anaerob módon dolgozik a szervezet, ami eléggé "fájdalmas".

2016. jún. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem éreztem fajdalmat csak elhataroztam magam hogy most ennyit futok és megcsinálom és megcsináltam. Éreztem hogy fáradok de nem szenvedtem
2016. jún. 15. 19:39
 4/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Nálam sem jár fájdalommal a max pulzus. Régebben egy kicsit elkezdett zsibbadni a karom, vagy ilyesmi, manapság már az sem.


Én azt tudom javasolni, hogy szerezz be egy pulzusmérőt, ha még nincsen, és azzal edzzél, ha ennyire oda kell figyelned a pulzusra. Nem muszáj mindig lent tartani persze, de ha az állóképesség a cél, értsd hosszúakat futsz, akkor érdemes aerob edzeni alacsony pulzussal, ha meg a sebesség a cél, akkor résztávozni kell, azt lehet magas pulzussal.


10-15 körül már lehet Suunto, Garmin, Polar, stb. márkájú mellkaspántokat kapni, azok elég megbízhatóan tudnak pulzus jelet küldeni a mobilodra, ha az BLE kompatibilis.


A beépített pulzusmérős órák is jók, de azok már 80 körül kezdődnek, illetve azokat jóval csukló felett kell hordani, mert különben elég gyakran tévesztenek, ha a külső fény zavarja a szenzorukat. Úgy tudod ellenőrizni, hogy bemész sötét szobába, és megnézed, hogy látod e a zöld fényt, ami a pulzusmérő részéből jön. Plusz mozgatod a karodat közben, ökölbe szorítod a kezed, stb... Nekem pl ha a csuklómon van, akkor ökölbe szorított kézzel látni a fényt, egyébként meg csak alig. Ha feljebb teszem az alkaromra, akkor nincs ilyen gond.

2016. jún. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!