Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Én csinálok valamit rosszul,...

Én csinálok valamit rosszul, vagy csak nem nekem való ez a gép? L

Figyelt kérdés

Amikor használom az edzőteremben az elliptikus trénert, nagyon hamar kifulladok. Ég a fejem, kivörösödök, kalapál a szívem, és fáj az egész légcsövem, alig tudok 5-10 percet megcsinálni. Majd kell minimum 10 perc, hogy kicsit kipihenjem magam. Próbáltam már többféle képpen, alacsony fokozaton gyorsabban, nehezebb fokozaton lassabban, de mindig ez a helyzet. Kell egy csomó idő utána, hogy helyreálljak.

Az ilyesmi régebben se volt az erősségem, pár perc futás után ki voltam fulladva.

Szeretném használni ezt a gépet, de nem tudom, mit csinálok rosszul, min kellene változtatnom.

L


2016. jún. 13. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincsen állóképességed. Majd megedződik.. :)
2016. jún. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
indítsd 10 percről és hetente adj hozzá 2 percet.
2016. jún. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg inkább futógépet, 8km/h, és tempós séta váltogatással, és ezt kellene legalább fél órán át csinálni. Az a baj, hogy túl intenzíven csinálod a kardiót, de nincs meg hozzá a kondid, így a tested a fejlődés helyett a túlélésért küzd. Amíg nincs kondíciód, addig érdemes az intenzitást csökkenteni az időt pedig növelni
2016. jún. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy a futópadot (váltogatva 6/8 km/h) viszon bírom 40-50 percig is csinálni.

Ezen a tréneren pedig lassú mozgással olyan esetlenül érzem magam.

Mennyi időt érdemes rászánni a cardiozásra egy-egy edzés alatt?

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2016. jún. 13. 23:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha kondíciót akarsz építeni, akkor 30-40 perc.
2016. jún. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

6-8km/h az egy alacsony pulzusos futás, amivel bajod van, gondolom magas pulzust igényel. Fuss szerintem valamennyit magasabb pulzussal, 10km/h körül, szerintem használni fog...

Amúgy a kardió nem a komolyabb terhelésnek számít? Nekem 8-as tempónál még nem gyorsul be a légzésem :O

2016. jún. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A magas pulzusos állóképességet alacsony pulzusú LSD típusú mozgással lehet növelni


A kondíció építés nem úgy működik, hogy magas pulzussal van gondom, akkor magas pulzust kell tolni, éppen ellenkezőleg, a túl magas pulzusú edzéssel nehéz kondit építeni, sőt, akár még vissza is lehet fejleszteni

2016. jún. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem futás, inkább csak kocogás, de ezt tudom sokáig csinálni, hogy elkezdenek melegedni az izmaim, és érzem a hatását. Gyorsabb futásnál kifulladok, kimerülök, de az izmaimat nem érzem.

Ezért gondoltam, hogy jobb alacsony tempóval, de tovább, hatásosabban csinálni.

Mindenkinek ment a zöld!

2016. jún. 14. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!