Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez tényleg túl sok edzés? Mit...

Ez tényleg túl sok edzés? Mit kezdjek a múlni nem akaró rengeteg energiával/adrelinnal?

Figyelt kérdés

Nos,az van,hogy elsős kissrác korom óta elég sportos életet élek,de az útóbbi évben (most 16 éves vagyok.) egyesek szerint túl sok amit edzek. (Minden egyes nap edzek akár 4-5 óra hosszát is.) Általában 2 óra fizikai edzés (tartalmaz :Fegyencedzés-t ami már az utolsó lépések/szintek,illetve egyedül összerakott edzésterv miben szintén szerepel fekvőtámasz,húzódzkodás ,felülés,futás.) A másik 2 órát gyakorlati "küzdősport" edzésekre fordítom szintén egyedül. (Úgyan úgy sajátos edzéstervvel.)

És a lényeg az lenne,hogy szerintetek is sok ez? (Nem,nem bizonyítani akarok senkinek,hanem egyszerűen JÓL ESIK.) És mi legyen azzal,hogy nem tudom hol a határ? Mármint én addig edzek ameddig a testem bírja,röviden túlhajszolom magam,a testem elfárad de még folytatnám. Sokszor nem hagy aludni sem ez az egésznapos edzés utáni vágyakozás.. :/

Vélemény? Szerintetek baj van velem ? És ez hosszútávon nagyon rossz hatással van rám? Illetve mit kezdjek a folyamatos "keresem a kihívást" dologgal? Előre is köszi!



#edzés #Túl sok adrenalin
2016. jún. 28. 12:43
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem csináld úgy,ahogy szeretnéd.Lehet, hogy ez most soknak tűnhet, de ha te bírod, akkor ez van. Te tudod a legjobban. :) Ha majd TE úgy érzed, hogy ez már tényleg sok, akkor lassíts.:) 15/L
2016. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amíg jól esik, addig egészséges a mozgás.


Viszont én baromi szkeptikusan állok a küzdősportok autodidakta elsajátításához...

2016. jún. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves előző válaszóló!

Igaz,ez már nem teljesen a témához tartozik,de érdekelne,hogy miért kételkedsz benne,hogy egyedül is meg lehet tanulni? :) (Nem te vagy az első,és nem is te vagy az utolsó ilyen ,az is biztos,csak saját tapasztalatom szerint egyedül is el lehet sajátítani bizonyos alapokat,satöbbi..)

Tavaly esett meg,hogy egyik haverom addig mondta,hogy így úgy se tanulok újat,gyakorlat nélkül (azaz rendes emberek elleni küzdelem nélkül) nem lesz meg a kellő tudásom.. ezért hát elmentem a városban lévő K1,MMA edzésre és hát csalódtam,mivel abban a tudatban indultam el oda,hogy "na akkor most megtanulok". 2 hónapot jártam,sajnos észrevételeim szerint SEMMI újat nem tanultam,illetve az én korosztályomban (köztük voltak akár többszörös bajnokok is:)) nem találtam semmi kihívást. Amikor az idősebbekhez tett be az edző akkor meg már arról szólt az egész,hogy minden edzésen csak "üssed,vágjad" és lesz ami lesz. Ezek után abbahagytam és folytattam az edzést egyedül. Szóval az én véleményem szerint egyedül ,rendes elszántsággal meg lehet tanulni! De azért a véleményedre,ellenérvedre is kiváncsi lennék.

2016. jún. 29. 12:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyi fölös energiád van, szerezz egy barátnőt, aztán vezesd le rajta :D
2016. jún. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Van benne valami :D

2016. jún. 29. 16:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy ha téged küzdősport múlt nélkül beengedtek mma vagy k1 edzésre, akkor az egy végtelenül rossz edzőterem lehet. MMA és K1 edzéseken (jobb helyeken) nem szokás 0 múltal érkezett kezdőkkel foglalkozni. Ezek szabályrendszerek, nem küzdősportok, itt ötvözik a tudásodat nem új dolgokat tanítanak. Érdekelne, hogy melyik edzőteremben vertél te el k1 bajnokokat. Tényleg ! írd le légy szíves, mert amúgy nem tudom komolyan venni.


Több, mint 18 éves tapasztalattal a közelharc világában arra a következtetésre jutottam, (de kérdezz meg bárkit aki ért hozzá), hogy egy edző jelenlétében tartott edzéssel sosem fog felérni az otthoni gyakorlás, még a haladóknál sem, akik ismertik a technikákat, nemhogy kezdőknél. Nem jól sajátítod el az elképzelt technikákat és jöhet is a hidegzuhany élesben.


Azon pedig tényleg fölösleges vitáznunk, hogy mennyit számít a sparring, tehát a valós küzdelem védőfelszerelésben egy MÁSIK ÉLŐ ember ellen. Rendes küzdelem nélkül NEM LEHET megtanulni bunyózni. Ezt semmilyen otthoni gyakorlással nem lehet pótolni. és ez nem a véleményem, ez tény.

2016. jún. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt a "tényt" elfogadom,de önfejű létemre nem értek vele egyet!

Ahol pedig elmentem az edzésekre az a legközelebbi edzőterem volt,(Ózd, Pitbull Team pontosabban.) És igen is úgy történt ahogy leírtam ;)

Az pedig,hogy nem tanítanak újat,én úgy gondolom az edzésnek nem az a lényege,hogy csak bedobnak a nagyfiúk közé és csináld amit tudsz,hanem akkor igen is adják meg azt az alapot,amit egyedül rosszul tanulhattam meg

2016. jún. 29. 19:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha komolyabban, vagy hobbi szinten érdekel a bunyó, akkor menj el ökölvívásra. Remek kondit ad, nagyon jó lesz a mozgáskoordinációd, és a bunyó alapját adja meg. Egy rendes boxklubban biztos hogy fogsz hasznos dolgokat tanulni, és szó szerint a fejedbe verik amiről beszéltem. Az ökölvívás mindenhez jó alap, az edzés fele erősítés, állóképesség fejelesztés. De vannak külön kardió edzések. Biztoa vagyok benne, hogy emberedre fogsz találni, és talán az edzés színvonala is magasabb, mint az ózdi pitbullok mma edzésén :).

A box azért is jó, mert azt tényleg tudod otthon egy zsák mellett gyakorolni, a zsákon nagyon jól le lehet vezetni a fölös energiákat, és az edzésen tanultakat is gyakorolhatod.

2016. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a válaszokat.:)
2016. jún. 29. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!