Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni görkorcsolyázni? Milyen görkorit ajánlotok venni? Mennyi idő haladó szintre eljutni, értem ez alatt pl. : Járdára felugrás, kátyúk kerülése?

Figyelt kérdés
(nem nagyon szeretnék kezdő szettel bajlódni, akkor inkább drágábbat vennék, de olyat, amit majd ha haladó leszek továbbra is tudok minden akadály nélkül használni.)

2016. júl. 1. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, merre lax, hany kg, tudsz jégkorizni, mennyit szánsz a korira?
2016. júl. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
21/F, Budapest, 77kg, nem tudok jégkorizni, max 15k (csak a korira)
2016. júl. 2. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:

És inkább hosszú utakat mennél vele, vagy inkább bandáznál vele a téren?


15 kevés lesz, inkább legyen 25

2016. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én kiskoromban megtanultam korcsolyázni. Szóval ezután úgy 12 évesen egy hét alatt átszoktam görkorira. Amúgy szerintem hamar megtanulhatod, de kezdetben nem rossz, ha valaki segít, hogy ne taknyolj el. :)

Én sosem tettem különbséget így haladó meg kezdő szint között. Szerintem csak idő kell hozzá. Ha már elég sokat mentél egyenesen egyszer csak elkezdesz kanyarodni, érted...:D

Én folyamatosan egyre bátrabb lettem, és egyre nagyobb biztonsággal tudtam használni a korit. Ma már természetes érzés.

Először (saját tapasztalatból mondom csak) tudj rajta megállni. Keress egy üres zsákutcát. Vagy egy kocsibeállót. Én a garázsunkban gyakoroltam. Ellöktem magam az egyik faltól és elgurultam a másik falig.

Aztán ha nagyjából ment, szüleim segítettek és elvittek egy olyan részre, ahol lejt az út. Így tudtam gurulni. Aztán csak gyakoroltam.

A következő nyáron már lazán átugrottam menet közben a csatornafedeleket meg ilyenek. A kátyúkat meg simán kikerülöd, ha elkanyarodsz... Nem tudtam, hogy ez már haladó szint:D

Az én korim 18.000.-os Dechatlonos, Oxelo márkájú azt hiszem. Állítható mérettel, mert ugye még növésben voltam, mikor kaptam. De azóta megálltam a növésben egy ideje:D

Olyan 2-3 éve van meg. Szerintem teljesen jó. Mindig a Dechatlonban kaptam korcsolyát. Sose a legolcsóbbat, de kb. 15-20 ezres árkategorián belül.

Azért szeretem a Dechatlont, mert ott ki is próbálhattam. Fontos, hogy sehol se nyomja a lábad, de szorosan tartson. Én a fűzőseket részesítem előnyben. A mostanin fűző van, a tetején csatt, közte meg egy tépőzár. Ha nem tartja jól a lábad olyan izomlázad lesz, mint állat. Bár amúgy is lesz, csak kevesebb.

Meg persze ne legyen full műanyag:D

De segítenek az eladók is.

Remélem írtam valami hazsnálhatót. Sok sikert, és NE add fel! :)

Ha van kérdésed írj, hátha tudok segíteni;)

2016. júl. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Még annyi, hogy mindig vegyél zoknit a korcsolyába, lehetőleg olyat, ami teljesen feljön addig, amíg a kori tart. Így nem dörzsöli ki a lábad, meg ilyenek. És persze sokkal higiénikusabb.

Kezdetben hasznos a tenyér és a térdvédő. A könyökvédő se haszontalan, de nekem az sose kellett. Tenyérvédőt mindenképpen ajánlom! Lehet szettben is kapni. Nem kell drágát venni, a legolcsóbb műanyag is megteszi, a cél ugyanaz. Bukósisakot feleslegesnek tartom, hacsak nem akarsz hátraszaltót gyakorolni közben. :)

2016. júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!