Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő futónál ezek mennyire...

Kezdő futónál ezek mennyire jó eredmények (részletek lent)?

Figyelt kérdés

5 km futás (földes úton) 21 perc

10 km : 47 perc

400 m sprint: 1 perc 22 mp


Valahogy ennél kevesebb időből már nem tudom kihozni , de próbálok javítani rajta.


Magasságom: 187 cm , súlyom: 75 kg



2015. máj. 25. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:

elfogadható eredmények.

neked a magasságod miatt, és a táveredményeid miatt a közepes vagy hosszútáv lenne ajánlatos.

a 400 m az szerintem kevés.

azzal ne is foglalkozz.

ha csak hobbiból is futsz vagy később komolyabban szeretnéd az 5 és 10 km re állj rá!

és nem tudom mennyire vagy kezdő...

minden nap sose fuss!

legalább egy edzésnapra jusson egy pihenőnap, amikor SEMMILYEN mozgásformával nem terheled a lábizmokat, se bicaj, se súlyzós edzés.

a regeneráció miatt.

a legjobb heti 3 futóedzés, többfajta terhelés volumennel.

2015. máj. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Komolyabban szeretném később , egyébként 8 hónapja kezdtem el , akkor az 5 km-ert megse tudtam csinálni megállás nélkül , mire sikerült 32 perc lett az eredmény. Most az 5km 21 perc alatt van meg , próbáltam levinni 19-re vagy 20-ra ,de az még nem jött össze.

Szerintem teljesen kezdő már nem vagyok , viszont egy profihoz képest biztosan gynege eredmény.


A legtöbb amennyit mentem az 17 km , szerintem a félmaraton már sikerülne , bár ősz előtt nem tervezem megcsinálni.


A rövidtáv a gyakorlás ellenére se akar javulni , 400 m sehogy nem kerül 1 perc 20 mp alá , így lehet hagyom is a rövidtávot.


Minden nap nem is szabad , mert többet árthat mint használ , tegnap voltam , akkor jegyeztem fel ezeket az eredményeket is , tartok pihenőnapot.

2015. máj. 25. 15:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszer neztem futas eredmenyeket szisztematikusan a futanet oldalarol letoltve elvere visszamenoleg. Szerintem az eredmenyeid nem rosszak, mondjuk jo lenne tudni, hogy fiu vagy-e vagy lany, illetve mennyi idos vagy, ezektol nagyon fugg, hogy mennyire jo eredmeny. Ha fiu vagy, es olyan 25 eves, akkor a 10 km-es idovel szerintem a mezony felenel/ketharmadanal futhatsz jobb idot.


(BTW, a nagy kulonbseg az 5km-es es a 10 km-es ido kozott azt mutatja, hogy meg sokat fejlodhetsz!)

2015. máj. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseriteni, de a 21 es 19 perces 5km kozott oriasi kulonbseg van. Egy 19 perces eredmenyhez mar rendesen edzeni kell, nem eleg csak lejarni futni. Nyomatni kell a resztavokat rendesen.
2015. máj. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

19 vagyok és fiú

Hát az 5 km-ert 19 perc alatt , vagy még kevesebb alatt szeretném lefutni , talán nyár végére sikerülni fog.

2015. máj. 26. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!