Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kedves futók! Közúton való...

Kedves futók! Közúton való futásnál mire kell ügyelni?

Figyelt kérdés
Egyszer azt olvastam,hogy a közlekedéssel szemben kell futni, máshol pedig, hogy közlekedéssel párhuzamosan... Nem szeretnék szabálytalan lenni, ezért is érdekel, hogy melyik a megfelelő mód. Mire kell még majd figyelni?

#közlekedés #futás #közút #szabályos futás
2016. júl. 6. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első szabály, hogy ne fuss közúton, ha csak tudsz :)


A második szabály, hogy a kresz szerint mindig szembe kell futni, ennek az a fő oka, hogy lásd a szembe jövő autót, ha kell, akkor tudj reagálni, ha valami miatt ő nem vesz észre, és mondjuk nagyon a szélén jön az útnak.


A józan ész pedig azt diktálja, hogy ha muszáj ilyet csinálni, akkor fuss valami látványos ruhában, semmiképpen ne a divatos fekete-szürek kombóban, a futó pólók többsége kapható neon zöldben, narancsban, etc. Ha pedig este, vagy szürkületben futsz, akkor legyen rajtad fényvisszaverő (a cipőn, nadrágon lévő apró csíkok nem elgendőek), sőt nem árt valami aktív világítás sem, lehet kapni villogó karpántot, de villogós piros binga lámpát használnak

2016. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! :) sajnos csak közúton és faluban tudok futni :D de jó végre tudni, hogy akkor így szabályos
2016. júl. 7. 06:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mekkora a "falu", én ritkán szoktam nyaranta egy kb 1000 fős faluban futni, ott egyrészt 0 közeli a forgalom, másrészt simán kimegyek egy erdészeti/mezőgazdasági útra, még jobb is ott futni, mint bent a házak között.
2016. júl. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!