Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon gyenge vagyok, szinte...

Nagyon gyenge vagyok, szinte semmi izmom nincs, és nem vagyok hajlékony sem. Fogalmam sincs, hogy kéne elkezdenem az erősítést, valaki segítene?

Figyelt kérdés

Pár éve nagyon belustultam, és legyengültem, karizmom konkrétan semmi (egy fekvőt sem tudok megcsinálni), egyedül a combomban van valamire való izom, de az sem valami erős az utóbbi időben, illetve azóta 5 kg-t felszedtem, plusz amit az izomból veszítettem.

Szeretném olyasvalaki tanácsát hallani, aki ilyen helyzetben volt, és javított rajta. Nem tudom, hogy is kezdjek neki ennek az egésznek, hogy először a felesleget dolgozzam le, vagy ezzel együtt kezdjek erősíteni is?

Második kérdésem pedig, hogy ha egy kicsit sem vagyok hajlékony, a lassan fokozott nyújtások sokat tudnak segíteni?



2016. aug. 7. 15:42
 1/3 gyuszko802 válasza:
Hello, gondolom fiú vagy, persze mindegy az is ha lány. Nincs rajtad izom, de van felesleg, kicsit ellent mond egymásnak. Ha gyenge vagy, ne adj le semmit magadról. Kezdj kis súllyal edzeni és építkezni. A fekvőtámaszt úgy nyomd, hogy térdelsz, nem nyújtott testtel, letérdelsz és előre mész fekvőtámaszba, így könyebb lesz. Aztán ahogy egyre jobban megy, közben a sarkaid annál közelebb emeled a fenekedhez, így nehezíted. Eljő az idő amikor menni fog a rendes támasz is. A nyújtás segíteni fog hogy hajlékonyabb légy, de csak idővel és fokozatosan, ne erőltesd egyből sokat. Kitartás és célt érsz.
2016. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ :)

Lány vagyok egyébként.

Nem értem, miért mondana ellent egymásnak, hiszen tényleg kevés izmom van, és a hasamon, a fenekemen és a combomon is van felesleges zsír :D

2016. aug. 7. 19:53
 3/3 kovpet ***** válasza:
Olvasd el a Fegyencedzés című könyvet. Csak a gyakorlatokat nézd, a rizsát ne vedd komolyan, ha el is olvasod.
2016. aug. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!