Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősporthoz milyen erőnléti...

Küzdősporthoz milyen erőnléti edzést végezzek?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy már nem járok küzdősportozni. 8 évet jártam kyokushinozni.


Szeretném magam formába hozni, hogy kirobbanó legyen az erőnlétem és ha úgy döntök bármikor újra kezdhessem az edzéseket.


Ugyanis az alapok már megvannak, ha nagyon jó erőnlét társul hozzá, akkor csak a technikai részbe kell visszarázódni.


Na de kérdés az, hogy miket csináljak?


Elgondolkoztam azon, hogy a saját testsúlyos dolgokat csak eszközök hiányában csináltunk-e edzéseken? Vagy azért, mert az az erőnléti edzés tényleg megfelelő a karatéhoz?


Gyakorlatokra, sorozatszámokra, ismétlésekre lennék kíváncsi.


2016. aug. 12. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Futás, ami állóképességet ad.

Ezen túl nagyon jó a saját testsúlyos edzés, ilyet neten találsz, kezdő, haladó szintűt nagyon sokat. (You tubon video is van nagyon sok).

Saját testsúlyos edzéshez sem kell eszköz, max egy szék, esetleg egy kanapé amire támaszkodsz, vagy felteszed a lábad egy oldal plank gyakorlatnál.

Gondolom fiú vagy, de ettől függetlenül én javasolnám Péntek Enikő edzéseit. Ezek kardio-intervall és saját súlyos feladatok kombinációit tartalmazzák, párat érdemes megcsinálni, és látni fogod, hogy a saját súlyos edzéssel lesz egy alap "formád", állóképességed.

A saját súlyos részből külön sorozatokat is tudsz csinálni.

2016. aug. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 aikiboxer ***** válasza:
Én Fegyencedzést javaslok, nagyon jól passzol a harcművészetekhez. Vagy egykezes súlyzóval súlyzós edzést.
2016. aug. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazából jó a sajátsúly, a crossfit, trx, kettlebell gyakorlatok, de az erőemelő, szakító gyakorlatok is. Erőnléti edzésen mi mindegyiket csináljuk, mondjuk nekünk adottak az eszközök.
2016. aug. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!