Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az hip-hop-nál miért olyan...

Az hip-hop-nál miért olyan sok a lány táncos és kevés fiú? És ha pl +1 fiú odamegy annak más loreográfiát adnak vagy ugyanazokat a csajos elemeket?

Figyelt kérdés
Már régóta szeretnék megtanulni de a videók alapján ez miatt nem nagyon jön be.15/F

2016. aug. 21. 21:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Valakinek van ebben tapasztalata?
2016. aug. 21. 21:16
 2/10 A kérdező kommentje:
koreográfia*
2016. aug. 21. 21:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez vicces mert én eddig csak olyan csapatokat láttam ahol inkább pasik voltak többen.

Keress olyan helyet ahol hasonló arányban vannak a nemek.

Amúgy meg rajtad múlik hogy egy mozdulatot csajosan vagy férfiasan végzel-e.

2016. aug. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
én is hip -hop-ozok , és nálunk is úgy van , hogy csajok vannak előnyben és kb. 10-15 fiú van az egész egyesületnél , sztem azért van ez mert a fiúk inkább gépeznek vagy fociznak és a táncolást csajosnak gondolják. pedig a hip-hop nem is annyira lányos sőt , vannak benne olyan elemek is amik a lányoknál nem is néz ki olyan jól pl: emelés . és a kérdésedre válaszolva , nálunk a fiúk-nak is ugyanolyan elemek vannak mint a lányoknál , a csípőrázás van akkor azt a fiú is csinálja , de a fiúk előnyben vannak egy olyan csoportban ahol a többség a lány mivel akkor a fiúk vannak elől ők kapják a főszerepet.
2016. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi és te hova jársz táncolni?
2016. aug. 22. 15:29
 6/10 anonim válasza:
Hip-hop ,mint tánc? O.o
2016. aug. 28. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igen mint tánc
2016. aug. 28. 16:28
 8/10 anonim válasza:
az R&B-hez
2016. aug. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oda gondoltam mert az van a közelben :)
2016. aug. 28. 20:42
 10/10 anonim ***** válasza:

#4 jól mondja, fiúknál ha felmerül a mozgás-sport-közösség kérdés, a tánc jóval hátrébb van a kívánságlistán, mint a lányoknál, legyen az bármilyen táncnem. Sok oka van, de a lényeg, hogy éppen ebből adódóan viszont igen jó helyzetben vannak a fiú táncosok. :)

A táncelemeket nézve nagyon sok a teljesen unisex figura, van sok kifejezetten csajos/feminin stíluselem (főleg csípő- és kézmozdulatok) és viszonylag kevés kifejezetten pasis/maszkulin figura, jobbára az erőemelések, akrobatikus elemeket sorolnám ez utóbbiba.

Sokszor ugyanazt az unisex figurát, összekötést lehet csajossá/pasissá tenni stíluselemekkel, apró változtatásokkal. Ez gyakran mégcsak nem is tudatos, egyszerűen ösztönösen úgy jön ki.

Érdemes néhány órát venni akkor is, ha alapvetően videókból szeretnél tanulni, a tanárok sokat tudnak segíteni.

2016. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!