Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás közbeni-utáni sípcsont...

Futás közbeni-utáni sípcsont fájdalom, cipő rossz, bemelegítés?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem futni, nem bírok sokat, de nagyon élvezem.


A fájdalom hol előjön, hol nem. Van, hogy azonnal elmúlik, van, hogy másnap is érzem.


Cipő: van rendes futócipőm, de sajnos aszfaltra való és újabban erdőben futok, ot nagyon csúszik, így túracipőben futok ( nem a bakancsszerű, hanem sportcipő szerű), jelenleg terepfutócipőre nincs pénzem.


Bemelegíteni szoktam, de nem viszem túlzásba.


2016. aug. 22. 11:07
 1/3 A kérdező kommentje:
Pontosabban nem a sípcsontom fáj, hanem az előtt, a vádlimmal "szemben"
2016. aug. 22. 11:10
 2/3 anonim ***** válasza:

kezdődő csonthártya gyulladás.

a kocogást hagyd abba 1 hónapra és heti 3x edzed a vádlidat meg guggolj.

azért van ez,mert felkészületlen izomzattal vágtál bele.

a futás pedig egy hirtelen becsapódó mozgás,az egész testsúly egy lábra terhel.

általában vagy a térd,vagy a sípcsont vagy a derék nem bírja.

ezért ha inaktív állapotról kezdesz kocogni akkor fel kell készíteni az izomzatot és az ízületeket guggolással,vádli emeléssel,törzs edzéssel 2-3 hónapig.

2016. aug. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nyújtani is szoktál? Futás után. Ugyan olyan fontos mint a bemelegítés. Egyébként ugyan ilyen fájdalom szokott nálam is jelentkezni, időnként, eleinte emiatt kihagytam pár napot, de aztán nem, és ugyan úgy elmúlt. Nem feltétlenül csonthártyagyuszi. Úgy vettem észre

ha túlságosan előre dőlök, akkor fájdul meg a lábszáram elülső része. Ajánlok még két könyvet, ha szeretsz olvasni: "Futni születtünk" és "Chi futás". Nagyon jók, sokat tanultam belőlük.

2016. aug. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!