Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Alvás közben is fogyunk?

Alvás közben is fogyunk?

Figyelt kérdés

Ez a cikk azt mondja: "nem az edzés ideje alatt, hanem az azt követő pihenés ideje alatt égetünk több zsírt", végig elmagyarázza, miért.

Eddig rendben, érthető és logikusnak tűnik. De: mi van akkor, ha ebben az utólagos zsírégető fázisban az ember elalszik? Alvás közben valahogy máshogy működik az ember szervezete, sok minden "kikapcsol", és pihen, el tudom képzelni, hogy a dolgok visszarendezése, ahogy a cikk fogalmaz, a zsírbontás is megszűnik. Ez vajon így van?



2016. szept. 15. 22:11
 1/4 A kérdező kommentje:

Ez pedig a cikk:


[link]

2016. szept. 15. 22:13
 2/4 anonim ***** válasza:

Kalória akkor is kell. Nekem igazából tökmindegy, hogy konkrétan akkor bont vagy előtte és azt használja fel, sőt felőlem be is pakolhatna zsírba cuccot, ha aztán kiveszi... Az a fő, hogy a kalóriahiány lehetőleg minél inkább zsírból fedeződjön. Hogy a napon belül mikor mennyi zsír ég el, az miért fontos?

Vagy ez ilyen tudományos érdeklődés?


Az energia megszerzése onnan, ahonnan a test tudja, na az bizonyosan nem kapcsol ki... Ha beteg vagyok és alszom 2 napig, akkor leáll az agyam, mert nincs neki glükóz? :D Ez nem így működik, ha kell, tuti bont zsírt is a test, ha kell, vagy izmot, ha olyan kell...

2016. szept. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Anabolikus és katabolikus folyamatok folyamatosak az élő emberi szervezetben.
2016. szept. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a a válaszokat :) ! Kedves első válaszoló, persze, valahol igazad van, hogy ha a testnek szüksége van erre vagy arra, akkor bontani fog, azért fogalmazódott meg bennem mégis a kérdés, mert volt egyszer egy betegségem, valami allergia-szerű. érzékeny lettem egyes ételekre: viszont érdekes módon, ha azokat az ételeket reggel ettem, akkor még lebontotta a szervezetem, ha este, akkor már nem, és felhalmozott helyette a bontás során valami olyan anyagot, ami miatt reggelre kiütéseim lettek, amik délre szépen el is múltak. Olyan volt, mintha a szervezetem kapitulált volna estére, mintha azt mondta volna, én eddig dolgoztam, innentől fogva pihenek.

Innen gondoltam, hogy talán a zsírbontás is lehet így is. De végül is ezek olyan bonyolult folyamatok, hogy nem nagyon lehet átlátni őket (földi halandóként :) )

De azért köszi :) !

2016. szept. 16. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!