Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó kombináció a Muay-thai és...

Jó kombináció a Muay-thai és a Karate?

Figyelt kérdés

Jól is jön ki. 3 karate és 2 Muay-thai van egy héten hétfőtől péntekig vannak. Nincs 2 edzés egy napon. Legalább jó lehetnék így állóharcban mert mind a kettő ad hozzá pozitív dolgokat.

Karatéból: pusztakezes nincs kesztyű meg bandázs max seikenvédő így pusztakézzel tanulnak védekezni és hát egy önvédelmi helyzetben sincs semmi kesztyű meg szabály, felkeményíti, kiidegelik magasabb szinten ugye a kezüket elsősorban mint ököl kézhát...stb meg persze rúgni is szokták a makiwarát. Meg öklön, ujjon, kêzháton fekvőznek. Sok támadó felület van amit fel is keményítenek ahogy mondtam. Nem ,,csak ököl, könyök, térd és az elsó lábszárt használják hanem ezen kívül még megtanítják nekik más felületek használatát. Tenyér, kézhát, könyök, kézél.

Muay-thaiból: horgok, felütések(ezeket karatéban nem oktatják mindenhol) és még magas szinten könyök és térd használatát tanítják és küzdelemben használják full kontaktban fejre is például és önvédelmi helyzetben is ez mind hasznos. Full kontaktos fejre, testre combra is támadnak. Combot idrgelik ki a combosok miatt. Igaz hogy kesztyűs pont ezért is jó hogy a karate nem. Meg ők a kezüket nem csak a sípcsontjukat idegelik ki hogy minél erősebbek legyenek a rúgásaik például az alsó combrúgás miatt ami szintén hasznos technika önvédelemben. Vannak benne elhajlások.


Előnye hogy így jó állóharcos lehetnék és hétfőtől péntekig járhatnék edzésre két különböző klubba.

Az önvédelem a célom vele elsősorban. Hogy egy picit jobbak legyenek az esélyeim. Mai világban nem árt úgy gondolom.


És nincs másra lehetőségen csak ezt a kettőt oktatják ahol élek. Mást nem.

Ne mondjátok hogy a judoval, vagy a japán jiu-jitsval kombináljam az egyiket mert csak ez a kettő van a közelben.


Engem az érdekelne hogy mit gondoltok. Jó ennek a két stílusnak a kombinációja.



2016. okt. 20. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Fölösleges, többre mész, ha karate helyett súlyzózól, vagy sajátsúlyozol.
2016. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Ez is egy vélemény amit meggondolok, átfontolok.

Viszint karatéból van 3 edzés Muay-thaiból meg csak kettő.

Hétfő -szerda-péntek karate

Kedd-csütörtök Muay-thai

Vagyis ha csak arra megyek akkor túl sok idő telik el 2 edzés között.

Így meg 5 nap volna egy héten.

Erről mi a vélemény?

2016. okt. 20. 17:52
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Melyik Karate? Kyokushin? Ne. Shotokan? Ne. Goju-Ryu? Az lehet.


De amúgy a Muay Thai megad mindent, ami utcára kell: ütés távolság, rúgó távolság, balharc, földrevitel, fogásból szabadulás, rántások. A Kyokushin és Shotokan Karate kézzel képtelen védeni ütéseket. A Kyokushin és Shotokan csak rúgni tud, de azt a Muay Thai is tud. Inkább menj csak Muay Thaira.

2016. okt. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

teljesen más mozgáskultúra a kettő.

ha hatékony állóbunyó a cél akkor jobb lenne karate helyett heti 3 boksz és 2 tájbox.

vagy ha tényleg nincs más mint ez a kettő és 5 edzés a cél akkor heti 5 tájbox.

2016. okt. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vagy Goju-ryu karate vagy Wado-ryu karate volt. Bemutatójukat néztem meg és nagyon jók, profik gyorsak voltak.
2016. okt. 20. 22:32
 6/8 anonim válasza:
Muay thai egyértelműen. Mint már írták, a földharcon kívül mindenféle szituáció van harc közben. Én azt mondom heti 2-3 edzés is bőven elég önvédelmi meg erős középhaladó céllal, heti 5 az már versenyző kategória.
2016. okt. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Edzeni sosem lehet eleget, pláne akkor nem ha a lehető legbiztosabb önvédelem a cél.
2016. okt. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen karate. Bemutatójukat láttam ami meggyőző volt.Arra emlékszem, hogy Ryu szó volt benne. Rákerestem a neten. Wikiőédián 5 olyat sorolt fel amiben benne van a Ryu szó. Goju-ryu, Shito-ryu meg Wado-ryu. Ez a 3 közül valamelyik karate edzés van.

Itt a forrás


[link]

2016. nov. 3. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!