Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 16 évesen késő elkezdeni...

16 évesen késő elkezdeni balettozni?

Figyelt kérdés

Csak hobbiként gondoltam, nincsenek vele komolyabb terveim. Szeretem nézni és megfordult a fejemben hogy miért is ne lehetne csinálni.

Van ennek így értelme? Vagy hagyjam az egészet?


2016. okt. 24. 18:30
 1/7 anonim válasza:
54%
Szia.Szerintem semmi sem késő,plane hobbi szinten. Bár az is kérdés, hogy mennyire vagy pl. hajlékony. Vagy mennyire van rá genetikai hajlamod. Én 13 évesen kezdtem ritmikus gimnasztikázni, és bár nekem volt rá hajlamom, és könnyen kinyultak az izmaim és a szalagjaim, de néhány velem egykorú lánynál azt vettem észre, hogy 13-14 évesen nagyon nehezen válnak hajlékonnyá. Viszont ennek ellenére én azt vallom, hogy soha nem késő elkezdeni, mindenképpen próbáld ki! :))
2016. okt. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mirk ***** válasza:
40%
Hobbi szinten nincs akadálya, de ne legyenek illúzióid a profi baletthoz már 10 éves kor előtt kell kezdeni.
2016. okt. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
54%
Hobbiként simán el lehet kezdeni! :)
2016. okt. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
40%
Előző vagyok. Hobbi szinten szerintem egyáltalán nem akadály ha nem vagy hajlékony. Úgyse versenytáncosnak készülsz.
2016. okt. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A hajlékonysággal nincs baj, a spárga simán lemegy. A magassággal sincs baj, elég alacsony vagyok és átlagos testsúlyú. :)
2016. okt. 24. 19:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia,

16 évesen a legtöbb profi szintű sport elkezdéséhez már idős vagy, ha csak nem valami olyan múlttal rendelkezel, amit hasznosítani tudsz (pl úszók vizilabdára váltanak, atlétikán belül is van mozgás, vagy mondjuk eddig RSG-tél).


Viszont ha téged boldoggá tesz a tánc, akkor miért ne vágnál bele? Mert nem fogsz sosem az Opera színpadára lépni karácsonykor a Diótörőben? Na és? Rengetegen úgy sem jutnak el odáig, hogy 4 évesen kezdik. Te viszont csinálhatsz olyasmit amit szeretsz. És szerintem ez a legjobb a hobbi sportban.

2016. okt. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Semmihez nincsen túl késő!!:)

Viszont a többiekkel "vitatkoznék".

Az nem igaz, hogy csak akkor lehetsz profi, ha kiskorban kezded. Azért kell akkor elkezdeni, mert tanulékonyabb vagy, és lazák az izmok/ízületek.

Nekem vagy barátnőm, aki 14 évesen kezdte, semmi táncos múltja nem volt, azóta eltelt 10 év, és profi balettos. Csak akarni kell!:)

24/L

2016. okt. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!