Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek gyorsabb futo?

Hogyan lehetek gyorsabb futo?

Figyelt kérdés

Aki tudd az legyen szives hasznos tippeket adni hogy hogyan is erosithetem a combomat..hogy gyorsabban fussak.

Ez alatt nem azt ertem hogy fussak sokat sprintbe meg lazan..hannem valami celszerubbet ha van.

Esetleg a guggolasrol mi a velemenyetek?


2016. okt. 31. 19:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Fuss sokat. Heti 2-3 alkalommal menj ki, lehetőleg növeld a távokat. Más nem nagyon van. A legcélszerűbb, ha jobb futó akarsz lenni, az az, hogy futsz. Ahogy egyre többet futsz úgy lesz könnyebb. Lehet erősíteni is persze mellette, guggolni is. De az inkább rövidebb távokon segít. Amikor már futottál 5000 métert és mondjuk hátra van még 2000, elkezdesz esetleg savasodni, kissé nehézkes már a levegővétel, akkor már igazából mindegy, hogy mennyivel guggolsz. De nem mondom, hogy ne. Lehet. Én nem szoktam.

Sprinteknél, rövid távoknál tényleg jótékony a guggolás hatása. Csak vigyázz, hogy regenerálódj időben a következő futásig. Meg ha már futsz, guggolsz, akkor egy kicsit átmozgathatod a felsőtested is súlyokkal vagy saját súlyos edzéssel. Esetleg úszhatsz. A keresztedzés jótékony. De ne akarj egyszerre mindent. Fokozatosan.

2016. okt. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!