Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 15 eves lanynak milyen sportot...

Andy12 kérdése:

15 eves lanynak milyen sportot ajanlanatok?

Figyelt kérdés

Fontos tudni valok

Asthmas vagyok

Olcsobb sportot keresnek kb

(4000-4500)-ig terjedo havi arat ha van ilyen

Ha lenne barmilyen kuzdosport az lenne a legjobb de ugy lattam az eleg draga


2016. nov. 7. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Atlétika esetleg? Nem 800 méteres távra gondoltam. Van pár atléta ismerősöm, akik asztmával űzik. Tudsz pl. magasat, távolt ugrani, dobószámok, esetleg valami rövidtáv. Szóval lehet válogatni és nem is drága.
2016. nov. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Asztmásan szerintem intenzív testmozgás nem ajánlott, sportból legfeljebb a sakk vagy a céllövészet jön szóba.

(Én is asztmás vagyok. De nálam csak felnőtt korban jött ki. Más okokból meg sem próbáltam soha versenyszerűen sportolni.)


Egyébként személyes helyzetedtől függetlenül azt gondolom, és azt tudom tanácsolni mindenkinek:

A szabadidőben végzett testmozgás bizonyos helyzetekben tényleg egészséges lehet. De a versenyszerű, egyesületekben végzett sport nem olyan egészséges mint mondják; sőt a túlhajszoltság és a doppingszerek miatt többet árt mint használ.

Ráadásul ott amíg valaki kiemelkedően teljesít addig bálványozzák, ha nem akkor lábtörlőként kezelik.

Ez a két szélsőségben megnyilvánuló hozzáállás sem tesz jót a személyiségnek.

Úgyhogy én a versenysportot nem ajánlanám senkinek.

2016. nov. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egyetértek!
2016. nov. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. :)
2016. nov. 8. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!