Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kyokushin karatéban mit kell...

Kyokushin karatéban mit kell teljesítenie valakinek a 4.5. danért, és magasabb övfokozatért?

Figyelt kérdés

Szó szerint mindenhol azt olvastam a neten, hogy az első danhoz be kell tölteni a 18 életévet, kiváló erőnlétnek kell lenni az 1. kyu-n megszerzett övkövetelményein túl, ismerni kell + 1-2 formagyakorlatot (kata) és persze a küzdelmek. Ezzel nincs is semmi gond. Logikusan fel van építve a követelmény.


4. dantól kicsit más a helyzet. Itt ezt olvastam mindenhol:

"A jelölt rendelkezzen nemzetközi bírói minősítéssel, továbbá egyértelműen és hatékonyan támogassa a Shidokan karatét országos szinten. Legyen kiváló személyiség és eredményes oktató, valamint rendelkezzen a nemzeti szervezet ajánlásával. Rendszeresen (legalább 5 alkalommal) látogassa a nemzetközi táborokat, vagy szemináriumokat.

Vizsgáját a nemzetközi szervezet által kijelölt területi vezető előtt teheti le."


Itt mégis mi újat tud mutatni az adott személy? Aki eddig eljut, az már szinte mester szinten űzi a sportot, vagyis ő már nem fog tudni újat mutatni (szerintem!!). A feltételeken túl, hogy rendelkezzen nemzetközileg elismert bírói minősítéssel, szeminárium látogatás, stb... kell valamit tennie a személynek a övért? Mert elismerem, hogy már önmagában a vizsga feltételeinek teljesítése is dícséretes, de itt nincsenek már küzdelmek, meg stb?



2016. nov. 17. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
4 dan felett már nem technikaiak a vizsgák egyik harcművészetben sem. Szervezésért adományozzák őket.
2016. nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elvileg 3. danig van vizsgakövetelmény, azután adományozható. Ettől függetlenül többen is vizsgáztak magasabb fokozatra. Pl: Brezovai, idősebb Zsiga Zsolt stb. Karate olyan, hogy életed végéig lehet tanulni. Hiába van ilyen olyan fokozatot, mindig tanulsz új dolgokat, ezért is szép.

Első, azaz sho dan megszerezhető 18 év alatt is, amit 18 év betőltése után meg kell védeni.

2016. nov. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jaa értem. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 18. 11:06
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

És ott Van Halász Károly is! Aki sokat tett azért, hogy Kőbányán virágozzon a kyokushinkai!

Az élete!

2017. máj. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!