Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A szobabicikli vagy a taposógé...

A szobabicikli vagy a taposógép a hatásosabb?

Figyelt kérdés
A napi 1 óra szobabicajozás közepes tempóban és közepes erösségen a jobb vagy a napi 1000 taposás taposógépen?Természetessen normális étrend mellett.
2016. dec. 28. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
edzeni kell
2016. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

A szobabiciklizésnél már 20 éve nem használnak közepes tempós tekeréseket edzés szempontjából. Intervallumokat használnak. Vegyél részt egy spinning edzésen, vagy nézz meg egyet. Ráadásul elég kemény kar és has edzés részt is lehet spinninggel elérni.

A spinning kardió. Nem fog fogyasztani. (jóval a fogyasztós pulzusszámon felül dolgozik, ha hatékony). A keringésedet teszi rendbe és az állóképességedet fogja növelni.


Taposógép a combodat, a vádlidat és a fenekedet dolgozza meg. Minimálisan a has és a hát izmait is igénybe veszi. Nem fog segíteni csípőd feletti testrészeid megmozgatásában annyit, amennyire szükség lenne.


Egy szobabicikli árából több, mint egy évig elmehetsz edzővel spinningelni.


Comb, fenék, kar és derék fogyasztására meglepően jó a walk energy. Ha van a környékeden próbáld ki. Nagyon jól átmozgat!


Elliptikus trainer is nagyon jól át tud mozgatni és azzal könnyebb kardió és zsírégető pulzus között váltogatni.


Mielőtt befektetsz egy ilyen gépbe hosszútávra, menj el edzőterembe, vagy akár vezetett edzésre és próbáld ki, melyik tetszik. Melyik az, ami kicsi kis élvezetet is nyújt és tudni fogod hosszútávon csinálni.


Továbbá azért is ajánlom a közös edzést vezetett edzővel, mert nagyon jó fej emberekkel lehet találkozni.


NEM lebeszélni akarlak. Csak tapasztalatból mondom, hogy nagyon sok háztartásban télen jön egy edzőgép, ami 1-2 hónap után ruha vagy növény tartóként végzi. :( Ez felesleges pénzkidobás és lehet, ha megtalálnád a megfelelő mozgást magadnak, akkor szívesebben csinálnád. Ami igazi motiváció lehet, ha egy barátoddal együtt csinálod, vagy csatlakozol egy már ismeretségedben lévő társasághoz. Könnyebb a másikra rászólni, hogy ne lógjon, mint saját magunkra.

2016. dec. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok edzőterembe menni mert itthon van egy 1 éves gyerekem akire csak én vigyázok mert apja dolgozik és külföldön élünk.Ezért szeretnék itthonra venni valami kis gépet és napi 1-2 órám van sportolni amíg a fiam alszik.most 61kg vagyok és le szeretnék menni 55kg-ra.Leginkább a fenekemen,combjaimon és csípőmön van még felesleg,hasamon nem nagyon kevés. Ja és 160cm vagyok kb. :)
2016. dec. 28. 20:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez így teljesen más helyzet!


Nem vagyok edző, de érdemes edzések felé venni az irányt.


A szobabicaj szerintem kevésbé unalmas és beindítja a szervezetet. A taposógép nekem hasznos, de gyorsabban feladnám és nem dolgoztat át annyira. Combra és popsira vannak más gyakorlatok is.

Tekeréssel bemelegíteni is jó. És lehet rajta intervallumokat csinálni, hogy tényleg rövid idő alatt tudj hatékonyan fejlődni, ha ilyen kevés időd van.

Bemelegítésnek és levezetésnek elég jó a canga. Kettő közé szabad súlyzós vagy saját súlyos edzést érdemes csinálni.


Remélem jön valaki, aki jobban ért a témához és ad tippeket, vagy van gyúrós haverotok, aki tud összeállítani neked egy edzés tervet, vagy 2-t, hogy ne legyen annyira unalmas.

De neten is nézelődhetsz.

[link]

[link]

[link] (fontos, hogy jól tartsad a tested, és ezek a giffek jól megmutatják a helyzeteket).

[link]


Én lábemeléssel és guggolásokkal, meg faltartással 2 hónap alatt olyan combot értem el, hogy látszottak az izom rostok mindenhol :) Nem kell lebecsülni, amit az első írt. Egy matracon (polifoamon) végzett gyakorlatok is lehetnek nagyon jó alakformálók.

2016. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Most szóltak meg az ismerőseim, hogy szülés utáni edzéssel vigyázni kell. Nem tudom a körülményeket, de nézz utána.
2016. dec. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már elmult 1 éves a fiam, szabad sportolni.
2016. dec. 29. 09:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha választanom kellene, akkor szoba bicikli. Ahogy elöttem is leirták, azt is intervallumba. Pl kis ellenállás, gyors tekerés, majd hirtelen rá nagyobb ellenálás, de fordulatszám marad, vagy nagyon nagy ellenállás amit még el tudsz tekerni. Persze ezeket mind váltogatva egy edzésen. Pulzumérő órát javaslok ha fogyni akarsz, azt beállítani. Eszközön található ketyerékre nem esküszök.
2016. dec. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9%
akik ilyen regényt írnak, azok azért írnak le mindent és az ellenkezőjét mert fin.juk sincs róla
2016. dec. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8: negatív kisugárzásodon kívül másra is hasznos vagy?
2016. dec. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
linkeljem be az internetet?
2016. dec. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!