Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha van egy gps-em ami csak a...

Ha van egy gps-em ami csak a koordinátákat írja ki, hogyan helyezzem ezeket rá a térképre? Szoval meg vannak a koordinátáim, van térképem, van iránytűm, hogyan tudhatom meg hol vagyok?

Figyelt kérdés
Az alap dolgokat tudom pl. hogy mikor az északi mikor a déli félgömb stb. A pontos térképre vetítés érdekelne.

2016. dec. 29. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:

tölts le olyan programot ami a térképet is mutatja.


turistautak.hu -n pl sok segítséget találsz

2016. dec. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a másik megoldás, hogy a térképen fent vannak a szélességi és hosszúsági vonalak, azok alapján ki tudod mérni, hogy hol vagy. csak számolgatni és szerkesztgetni kell hozzá egy keveset, szóval nem annyira ajánlatos a mindennapokban :)
2016. dec. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez megvan köszi. Olyan gps jelvevő ami csak a koordinátákat írja ki. Eddig nem ilyen célra használtam és ha ez valahogy lehetséges nem kellene beruháznom egy drágább készülékbe
2016. dec. 29. 23:49
 4/8 A kérdező kommentje:
2es köszi ez talán jó lesz
2016. dec. 29. 23:49
 5/8 anonim ***** válasza:
A kérdés, hogy milyen térképed van egyáltalán, már ha paprítérképről van szó. Bármi manuális pozicionáláshoz kell, hogy legyen a térképen földrajzi koordináta (hogy milyen vetítést alkalmaz a térkép, az már további kérdéseket vet fel) Pl. a turistatérképeken nem nagyon van földrajzi koordináta, ott km osztás és egy önkényes sorszámozású rácsháló szerepel. Ha a gps vevőd csak wgs84 koordinátát tud, akkor nem lesz szükségszerűen egyszerű papírtérképre helyezni. Szóval mid van?
2016. dec. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, csak wgs84 koordinátákat ad meg és természetesen papírtérképre kéne átvetíteni. A térképem egy katonai és egy túristatérkép keresztezése tehát van rajta fokhálózat és tereptárgyak is(koordinátával). Ezekhez a koordinátáikhoz viszonyítva nagyjából meg tudom becsülni a helyzetem, de van valami biztosabb módszer??
2016. dec. 31. 01:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a térképeden már a szögperceket is feltüntetik, akkor megméred, mekkora távolságot foglal el a papíron 1 szögperc, elosztod 60-al és megvan, hogy egy másodperc hány mm. Így a fok/perc/mp-t meg tudod keresni. A térkép szélén lévő jelzéseket vonalzóval be tudod vinni a térkép közepére. Ha tudsz, fénymásolatot használj, arra rajzolgathatsz tetszés szerint. Mi ez a térkép, ha nem titok és milyen rendszerű?


"de van valami biztosabb módszer??"

Ha veszel bagóért egy használt androidos telefont és felteszed rá pl. az Oruxmapsot, open street map térképpel. Az utóbbi években nagyon feljött az anyaga.

2016. dec. 31. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Az androidos verzióval csak az a baj hogy, hosszabb távon lemerül a telefon.
2016. dec. 31. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!