Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Judoban megtalálhatók...

A Judoban megtalálhatók ugyanazok a technikák mint a Brazil jiu-jitsuban (BJJ-ben)?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el judo edzésre járni 1 hónapja és imádom. Nagyon tetszik. Nagyon tetszik a mozgásformája, a mozgáskultúrája. Teljesen más mint amihez idáig szoktam. Kiegészítőként kezdtem el. Második stílusként egy másik küzdősport mellett. Még csak az alapokat tanultam. Nem azért mert gond. Nagyon fontosak. Tompítások, guruló átfordulás meg a csípődobás. De nem is ez a lényeg.


Mi is fogjuk tanulni ugyanazokat a technikákat amik a BJJ-ben vannak. Gondolok itt a fojtásokra és a földön az ízületi manipulációkra (a feszítésekre lábra, kézre, gerincre ami persze veszélyes és tiltott ha jól tudom. De mondom még csak most kezdtem így nem is tudok sokat a judoról.)

Tanuljuk-e ugyanazokat a fojtásokat állva illetve földön ami a BJJ-ben vannak? Tanuljuk-e ugyanazokat a fojtásokat Givel és Gi NÉLKÜLI fojtásokat ami a Brazil jiu-jitsuban is szerepel? Illetve ugyanazokat a földharcbeli feszítéseket? És persze ezeket a feszítéseket Giben és Gi NÉLKÜL is tudják/ tudjuk (majd egyszer én is . Pár év, évtized múlva) végrehajtani?

Dobásokat nem kérdezem mert azt tudom meg láttam is már, hogy ők ha az ember kisujját, csuklóját elkapják már dobják is az embert mert Gi nélkül is tudnak dobni.



2017. jan. 2. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
2017. jan. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudom a wikipédiát már rég olvastam. Azt tudom, hogy van benne fojtás. Tudom, hogy a No Gi küzdelmet is gyakorolják, tanulják a Grappling és MMA versenyek miatt.


Csak azt nem, hogy ugyanaz a fojtás mind Gi mint Gi nélküli megtalálható-e és használják is mindkét stílusban.


Tisztázzuk én nem MMA-zni vagy No gi vagy grappling verseny miatt kérdezem. Nem azért kezdtem el járni. Nem érdekel. Magam miatt. A tudás miatt kezdtem el.

2017. jan. 2. 21:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Gracie a Judo-ból alakította ki a BJJ-t tehát akadhatnak de kérdezd Rozsda Sárkányt . Ő BJJ-zett egy évig tehát pontosabb választ ad mint én
2017. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazok, mert lényegében a Judo direkt csak földharcra specializálódott változata. Lényegében annyi a különbség a két sport között technikailag, hogy míg a Judo a dobásokra is rámegy, BJJ-n inkább csak a földharccal foglalkozik (gyakorolnak földrevitelt, de náluk közel se ezen van a hangsúly, mint Judon).
2017. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló köszönöm.

A te válaszod volt a leghasznosabb. :)

2017. jan. 5. 14:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Annyi különbség még van, hogy a BJJ a birkózásból is átvett 1-2 fogást. Valamint mikor a Gracie megalkotta/kifejlesztette a BJJ-t, akkor pár saját maga által kitalált technikát is tett bele.
2017. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi:)
2017. jan. 16. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!