Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mekkora kettlebellt érdemes...

Mekkora kettlebellt érdemes venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kettlebell vásárlás előtt állok.Szeretnék egy kis tanácsot kérni, hogy mekkora súllyal kezdjek?

Lány vagyok, 4 hete intenzívebben erősítek, a 8 kg-os verzióval szemezek jelenleg.

Szerintetek az megfelelő lesz kezdésnek?



2017. jan. 11. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Jársz valahova kettlebellezni? Javaslom, hogy menj el néhány órára, és próbáld ki, hogy milyen súllyal mennek az alapgyakorlatok. Nyilván ez gyakorlattól is függ.

Ahogy erősödsz, nagyobb súly fog majd kelleni ugyanahhoz a gyakorlathoz. Például amivel most lengetni tudsz, pár hónap múlva már a vállból nyomás is menni fog.

2017. jan. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hagyd a fenebe, plane egyedul.


rettento serulesveszelyes hulyeseg.

2017. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha én vennék beszereznék egy 10-20 kilo körülit és egy 30-40 kilo körülit is:)
2017. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem megfelelő lesz, esetleg nézz meg többféle változatot is, melyik kényelmesebb. Ha fokozatosan és ésszel használod, akkor nem veszélyesebb szerintem, mint lemenni a terembe gyúrni. Ezzel együtt persze érdemes, ha lehetőséged van rá, az alapgyakorlatokat edzővel átvenni, akár csoportos órán, akár egyénileg. Azt is jó lenne tudni, van-e bármi, ami kizárja azt, hogy kettlebellezz, esetleg egy FMS felmérés sem ártana - a kettlebell edző valószínűleg tud ilyet mérni. És persze nem árt, ha van helyed a gyakorlatokhoz és az sem okoz problémát, ha le kell dobnod valami miatt - ritkán, de előfordulhat, ahogy az is, hogy kicsúszik a kezedből.
2017. jan. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is kezd egy kettlebell edzéssel, ha már megtanultad az alapgyakorlatokat akkor simán vehetsz magadnak is , de hamar túl lehet nőni egy súlyt, akkor pedig vehetsz nagyobbat. Így van 8 kg-val szokták kezdeni a lányok, de hamar el lehet jutni 12-ig , aztán a 16 sincs messze. Nekem ez a 3 súly van itthon 8-12-16, de én rendszeresen járok edzőhöz is.
2017. márc. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!