Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék túrázni, hegyet...

Szeretnék túrázni, hegyet mászni, de nincs hozzá társaságom. Tudtok tippeket adni? 21L

Figyelt kérdés

Ismertek olyan csoportot, akik együtt járnak túrázgatni, és kb. velem egyidősek?

Én eddig csak olyat találtam, ahol főleg idősebbek vannak és már profik, nem kezdők.


Köszönöm előre is!:)



2017. jan. 12. 18:14
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Nálunk például az egyetem szervez túrákat mindig.
2017. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
2017. jan. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:

Jaj, azt lehagytam, elnézést. Budapesten tanulok :)


A túratársakat ismerem és bent vagyok a fb csoportban, arra is vonatkozott az, hogy inkább idősebb profi mászók szervezkednek ott. Fiatal amatőröket még nem láttam.

2017. jan. 12. 18:26
 4/49 anonim ***** válasza:

Fiatal amatőr akar mászni profi nélkül = kéz és lábtörés :P


Még egy 10 méteres kis sziklás szakaszon is összetöröd magad ha nem kapsz "tudást".

Itt nem úgy szerzi az ember a tapasztalatokat, hogy majd magától rájön.... legalábbis az alapokat nem, szóval egy tapasztaltabb túrázó nélkül nem ajánlom a hegymászás erőltetését legyen szó akár még csak egy bányaoldal megmászásáról.


Ha sima kirándulásról van szó akkor persze simán mehetsz kezdőkkel is. :)

Sajna arra nem tudok válaszolni, hol lehet ilyen embereket találni, főleg fiatalokat.

Mai fiatalokat már nagyon nem érdekli a természet, a kirándulás.

Inkább otthon ücsörögnek és nyomkodják a mobiljukat, ezért találkozol sokkal több idősebb túrázóval.

2017. jan. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

Jaj dehogy is, nem sziklamászásra gondoltam:D

Hanem sima hegymászásra, először az itthoni hegyekben, azért a Bükkben csak nem halunk meg, ha többen amatőrökként elmennénk kirándulni:)


A sziklamászás is érdekel, de azt meg úgy gondoltam, hogy eljárok falat mászni, falmászó klubba, ott meg úgyis megtanítanak, hogy hogy kell elkezdeni ezt az egészet.

2017. jan. 12. 19:47
 6/49 anonim ***** válasza:

Akkor félreértelmeztem a kérdést :)


Miért nem mész egyedül???

Az ilyen helyeken mint Mátra vagy Bükk sok kiránduló van, akár még össze is állhatsz másokkal, ismerkedhetsz, beszélgethetsz.

2017. jan. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:

A hegymászás alapjait tanfolyamon érdemes megtanulni. Budapesten két komolyan vehető egyesület van:

FTSK Excelsior SE www.excelsior.hu

Magyar Hegymászó Oktatók Egyesülete: www.mahoe.hu

Ha a magashegyi túrázás érdekel, arra több helyet is lehet találni. Egyet ajánlok: Kárpátok Vándorai Természetjáró Egyesület www.karpatokvandorai.hu

A Budapesti Temészetbarát Sportszövetséget is érdemes megnézni: btssz.hu www.brtsz.hu -- bár itt idősebb korosztály a jellemző

Még néhány egyesület:

[link]

[link]

Ha a teljesítménytúrák érdekelnek: ttt.tr.hu -- itt egy csomó hasonló érdeklődésű emberrel lehet megismerkedni, akik pont azért mentek oda, mint Te. Az itteni ismeretség alapján további túrákat is lehet szervezni.

2017. jan. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:

A linkeket újból, így kattinthatók lesznek, ami előbb nem az:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

Igaz, mehetnék egyedül is, de tavaly volt egy rossz élményem ezzel kapcsolatban, úgyhogy jobb lenne mással azért is, meg csak jobb, ha van kivel beszélgetni is.


Köszönöm a linkeket!:)

2017. jan. 12. 20:43
 10/49 anonim ***** válasza:

Mi volt az a rossz élmény? :)

Kiváncsi lennék.

2017. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!