Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit jelent a snookerben az,...

Berki Tamás24 kérdése:

Mit jelent a snookerben az, hogy "kínai"?

Figyelt kérdés

2017. jan. 16. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
amikor a fehér golyó előtt van egy piros, vagy színes, és emiatt a játékos csak már-már függőlegesen tartva a dákót tudja elütni a fehéret, vagy pókot használva
2017. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Marco Fu-t :D
2017. jan. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ő hong kongi:D
2017. jan. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Valamit félreértettem ezek szerint.Nem emlékszem,melyik narrátor, de teljesen félre vezetett engem. Valami egész mást nevezett kínainak.Azt, amikor a dákó és az asztal hosszabbik széle által bezárt szög már elég kicsi, de a lövőnek mégis itt kell elhelyezkednie szinte kényelmetlenül.(egyszerűbb lenne, ha kezet váltana.)


Buktam egy tálca sört.

De azért még várok egy másik megerősítésre is, hátha van esélyem :)

2017. jan. 19. 08:34
 5/8 anonim ***** válasza:
lehet az adott helyzetben mindkét eset fennállt
2017. jan. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 ErniE76 válasza:

Szia!


Az első válaszoló nagyjából jól megadta a kérdésedre a választ. Azt hívják "kínai sznúkernek", amikor a lökést úgy tudja az asztalnál lévő kivitelezni, hogy a fehér golyó előtt van egy zavaró (takaró) másik golyó. Ez lehet piros vagy színes. Ugyanakkor a Te második kérdésedben felvetett helyzet is hasonló, hiszen ott sem található el teljes felületén a fehér golyó. Csak ez esetben maga a mandíner (az asztal gumifala) miatt van mindez. Létezik még úgynevezett "ívsznúker" is, amikor a fehér golyó valamelyik lyuk közvetlen "szájában" áll meg. Ekkor a mandíner íve miatt nem eltalálható direkt egyenesből a következő kötelezően érintendő golyó. Ez persze nagyon ritka. Ráadásul legtöbb esetben a véletlenen múlik, hogy a fehér golyó úgy álljon meg.

2017. jan. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő válszokat.
2017. jan. 24. 10:20
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Tökéletesen leírták feljebb. Csak hozzátenném, én is hallottam már kínainak nevezni minden olyan lökőhelyzetet, ami a kényelmetlensége, rossz hozzáférés miatt nehezen kivitelezhető pontosan.

Persze ez nem szakszerű. A "kínai" eredetileg egyértelműen a fehérhez férést zavaró golyóra vonatkozik.

2017. febr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!