Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Crossfithez nike metcon vagy...

Crossfithez nike metcon vagy rebook nano típusút válasszak inkább?

Figyelt kérdés

2017. jan. 23. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Hello!


Termeszetesen egyiket sem, amig meg nem probaltad oket :-)

A lenyeg az, hogy ha komolyan akarsz crossfitezni, akkor ezen ketto kozul valassz egyet, minden mas cipo felejtos.


Mind a ketto nagyon jo cipo, viszont a tapasztalat azt mutatja, hogy bizonyos labtipusokra az egyik a jo valasztas, mas labtipusokra a masik.

Szoval aki azt mondja, hogy az egyiket vedd meg, mert a masik nem jo, annak ne higyj semmikeppen, mert attol, hogy neki az jott be, az meg nem azt jelenti neked is az fog...


Mind a kettot meg kell probalni!


Fogjak mondani, hogy legyen "szoros", stabil a labadon, de nem lehet elegge hangsulyozni, hogy Ne nyomja a labujjadat amikor felprobalod.

Mert akkor amikor majd split jerk-et nyomsz, csillagokat fogsz latni :)


Es miert kell megprobalni mind a kettot?

Sajat peldam: amikor a nano-t probaltam, akkor amikor "oldalrol" teljesen rasimult a labamra es ereztem, hogy jol tart a cipo, akkor nyomta a labujjamat egy kicsit...pontosabban ugy "ereztem" benne...ami edzesen, 2 ora alatt mar szamottevoen fajdalmas is.

Ha viszont a nagyobb meretet valasztottam, akkor a labujjak kenyelmesen voltak, de ereztem, hogy nagy a cipo, oldalrol nem fogott annyira...

Magyaran en akarhogy is akartam, sehogy se volt jo a nano a labamra, meret ide vagy oda...

Aztan felvettem az nike metcont...es woooooow! Ugy passzolt a labamra, mintha pont arra talaltak volna ki! Ultra kenyelmes, stabilan fogja, labujjak is kenyelmesen...


DE!

Rengeteg forditott peldaval is talalkoztam mar!


Pont forditva van nekik, a metcon nem fogja annyira a labukat, nem annyira kenyelmes, a nanok meg tokeletesek nekik...


Szoval mind a ketto szuper cipo, viszont meg kell probalni melyik illik jobban a te labtipusodhoz...


Ha meg mind a ketto teljesen jo neked, akkor majd irsz ujra es megnezzuk melyiknek mi az elonye/hatranya a masikkal szemben :-)


Es meg egy tipp :

Nem kell feltetlenul a legujabbat sem megvenni, az egyel elozo modellek is nagyon jok.

Pl a nanosok szerint a 6-os nano jobb, mint a legujabb 7es, metconbol pedig nem erezheto annyival jobbnak a 3as, mint a 2es.

Es a 2eset mar felaron meg lehet kapni...

Szoval erdemes ugyeskedni is, ha fontos az ar...ha nem akkor persze mehet, amelyik a legjobb neked :-)


Remelem segitettem! :-)


Udv

2017. febr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon, nagyon sokat segítettél! Azt szeretném kérdezni, hogy hol tudom felpróbálni mind a kettőt?
2017. febr. 4. 10:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Hello!


Bocsi a kesei valaszert :-)


Hat remeljuk budapesti vagy :-) Mert amugy nem tudok segiteni...


Amit szinte biztosan tudok mondani az az Arena Plaza, de ne kerdezd melyik bolt az konkretan :-)

Azt hiszem az emeleten van valahol, ilyen cipos bolt es ki vannak rakva crossfit cuccok/cipok is azt hiszem, ugyh fel lehet azert ismerni...

De be kell menni es megkerdezni :-)


Na mert ebben az uzletben biztosan van Nike Metcon 2-es (!!) es Reebok Nano -bol sztem a legujabb es az egyel elotti modell is...lehet megelotti is :D

Rengeteg Nano van ott :-) Kulon polca van, ahogy bemesz az uzletbe jobbra fele :-)

Szoval probald fel az osszes verziot sztem :-)


Nike Metcon 3-as az van az Arkad Nike uzleteben, valamint van a Westendben is.


Tenyleg probalj fel minden felet, mert most jott ki ugye nem reg a Metcon 3as, ami ugye elvileg "jobb", mint a 2es...nade en felprobaltam mindenfele meretet es az en labamra sehogyse volt olyan kenyelmes, mint a 2es :-)


Szoval elsokorben az Arena cipouzletet javasolnam...:)


Jo probalgatast! Remeljuk megtalalod a labadnak megfelelot! :-)


Meg annyi, hogy az Arenaban nincsenek felmeretek /pl 44,5/, de ez nem azt jelenti, hogy nem is letezik ilyen!!

Magyaran ha ket meret kozott nem tudsz donteni, akkor biztos van koztes is, csak el kell menni mas uzletbe.

Ott meg is tudjak mondani, hogy melyik boltban van ilyen.


Hajra! :-)

2017. febr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! :)
2017. febr. 21. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!