Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg nem ér semmit, ha...

Tényleg nem ér semmit, ha naponta többször 5-10percet biciklizek?

Figyelt kérdés

Január óta sikerült 15kg-ot leadnom diétával, de nem sportoltam. Még van rajtam további 15kg felesleg, ami leadásához már sportolni is szeretnék. 2 hete minden este tekerek a szobabiciklin 40 percet. Napközben pedig amikor csak van egy kis időm(legalább 4-5ször), akkor is biciklizek, de ezek csak 5-10percek. Anyukám szerint ezeknek semmi értelme, mert minimum fél órát kellene mozognom, 10 percért pedig felesleges hozzákezdenem. Szerintem viszont van értelme, hiszen még mindig jobb ez, mintha a tv előtt ülnék.

Akkor most kinek van igaza? Tényleg hagyjam ezeket az 5-10 perces tekeréseket?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. máj. 6. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mihez. A célodhoz, a fogyáshoz használ valamicskét, de tényleg keveset, mivel a zsírégetés csak kb. fél óra után idnul be, addig a vércukorból fedezi a szervezet az energiaszükségletet. Így ha fogyni akarsz, tényleg kéne az a negyven perc egyhuzamban, a hét öt-hat napján.

Viszont az erődet a négyszer-ötször tíz perc kiválóan növeli, abban az esetben, ha azt teljes erődből meghajtod, hiszen az erő olyan gyakorlatokkal növelhető a legjobban, amivel még friss maradsz, ha elvégzed, de többször csinálod, kevesebb ideig. Ezzel párhuzamosan, vagyis inkább emiatt nagyon jól feszesíti, keményíti az izomzatot, de ismétlem, csakis akkor, ha azt a keveset nagyon alaposan meghajtod. De fogyni csak hosszú távú, egyhuzamban végzuett mozgással lehet.

Tehát azt javaslom, hogy heti ötször-hatszor tekerj náromnegyed órát, vagy egyet, egészen addig, amíg le nem fogysz, viszont utána az izomzatod formálására már tényleg kiváló a többször kevesebb, de intenzív tekerés.

Remélem tudtam segíteni. Ha kérdésed van, várom a kommentedet!

2010. máj. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
az hülyeség, hogy kábé csak fél óra múlva indul be a zsírégetés. olvastam béres alexa honlapján, hogy ha futás/biciklizés előtt 2 órával nem eszel, akkor egyből a zsírt bontja a tested...
2010. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Eddig esténként 40percet tekertem folyamatosan, de ha az hatásosabb, akkor inkább rádobok még 20percet :-)


Ezek szerint ha napközben van időm, akkor teljes erőbedobással biciklizzek 10perceket? Nem gond, ha párhuzamosan csinálom a kettőt? Mármint az esti "normális" biciklizést és a napközbeni gyorsabbat?


Elsősorban természetesen a fogyás a célom, de jó lenne ha közben szép feszes lenne a bőröm.

2010. máj. 6. 14:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet párhuzamosan csinálni a kettőt, de csak úgy, hogy ha a hosszabb, negyven-hatvan perces tekerés után már nem csinálsz rövid intenzívet, ez összezavarná az izmaidat. Azt javaslom, hogy amennyiben tényleg szimultán csinálnád a kettőt, kicsit vegyél vissza az intenzívek mennyiségéből, hogy biztosan ne hajtsd túl magad. Szóval napi háromszor tíz perc teljes erőbedobással, és két-három órával a harmadik intenzív tekerés után háromnegyed vagy egy óra lassabb, de folyamatos biciklizés, és mindezt heti ötször-hatszor, de heti egy nap pihenő mindenképpen kell.

Örülök, hogy ezt a formáját választottad az edzésnek, szerintem a bicikli az egyik legjobb a lányoknak, mivel a vádlira, a combra és ami talán a legfontosabb, a fenékre is szép, nőiesen kidolgozott izmokat ad. Szóval hajrá!

Igaza van a másik válaszadónak, az állításom valóban korrekcióra szorul. Az, hogy a zsírégetés mennyi idő után indul be, az a vércukorszinttől függ, minél alacsonyabb, annál hamarabb. Például reggel, üres gyomorral kb. öt-tíz perc is elég hozzá, hogy zsírt égess, mivel üresek a glikogénraktárak, és így alacsony a vércukorszint. Ezért kiváló ötletnek tartom, és köszönöm is a másik válaszadónak, amiért eszembe juttatta, hogy a háromból az első intenzív tekerésed közvetlenül ébredés után végezd, azaz ahogy kikelsz az ágyból, rögtön pattanj fel a biciklire, és tekerj tíz percet teljes erőből. Érdemes ezért tíz perccel előbb kelni, mert ezzel a fogyásod is teljesebb lesz.

Ha lesz még kérdésed, írj nyugodtan! Sok sikert kívánok! :)

2010. máj. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!