Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportokat ajánlaná...

Milyen küzdősportokat ajánlanátok egy fiatal nőnek, önvédelemre továbbá, hogy bárkit le tudjon fegyverezni? Utcai harcban, ha már testi fölényben nincs is, de technikailag fölényben legyen? Stb.

Figyelt kérdés

Olyan sportra gondolok, ami kiképezne rendesen, nem csak "kamu önbizalmat" adna. Van valami intenzív, speciális fogásokat (ütéseket és rúgásokat) is megtanító sport?

Hallottam már a Krav Maga-ról, de az szerintetek megfelelne az elképzeléseimnek? Vagy inkább Aikido, Thai/Kick-box, sima box, Judo stb..?

Pesti vagyok.


Köszönöm a válaszokat!



2017. febr. 4. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a Thai vagy kickboxot illetve boxot tenném előre, ha csak az önvédelem és a Reflex feljesztése a lényeg. Meg persze brutál állóképességet ad. Életformának meg a kyokushin karatét. Az szívóssá tesz, csak nem tanítja meg eléggé hogy hogy védd a fejed az ütés ellen.
2017. febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

Nem. Ha Pesten vagy, akkor kiváló! Kezdd Thai Boxszal és utána, vagy vele egyidejűleg tanuld a Hung-Gart is. Nagyon sok profi harcos, akik nem csak fanatikusan 1 témában vannak jelen, hanem az MMA-tól kezdve a Box ringen át az utcáig mindennel foglalkoznak és különböző stílusokat tanulnak, mind azt mondják, hogy a Hung-Gar+Muay Thai kombinációja egy abszolút gyilkos párt alkot. Ez nem is véletlen, a Hung-Gar dulakodó stílus és rettenetes edzi a csontokat és izmokat. Nagyon jól tud fogni, dulakodni, taposni, elfogni, leszorítani, földhöz vágni és a legjobb stílus egy nőnek tekintve, hogy a kancigány rögtön rád akar mászni. Igen, a Muay Thai megtanít térdelni és könyökölni ami kiváló, de nem mindig lehet azokat használni és ilyenkor jön képbe a Hung-Gar dulakodása, hogy olyan szinten baltázod a betonnak, hogy vége is van azonnal. Mind a kettő stílus nagyon jó és egyesítve kiváló kombót alkot.


De, ha nem tetszik, akkor Judo, Birkózás még a Muay Thai mellé. Box neked semmiképpen sem, mert lefognak lazán és már vágnak is földnek aztán pisloghatsz. És igen, Magyarországon a Hung-Gar oktatás jó! Ezért megéri. Nem kamu Hung-Gar van. Jó az edző és jó az edzés. Mindenképpen nézz utána.

2017. febr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tibka86 válasza:

Szia! Én 2007 óta foglalkozom krav magával és 2 éve oktatom. Alapból szerintem a legfontosabb az az hogy tudd "nincs" rossz stílus (Harcművészet)

, csak rossz oktató, edző.Ha az önvédelem az elsődleges célod ahhoz szerintem az egyik legjobb választás a krav maga ezt a saját és a tanítványaim tapasztalatából állítom. Engem a másik állásomban (pultos, de igazából "kocsmáros") támadtak már meg, kellett megvédenem más vendégeket illetve álltam szemben olyan túlerővel amit csak a magabiztosságom miatt úsztam meg ép bőrrel. Hölgy tanítványomat is támadták meg és sikeresen sérülés nélkül megúszta az esetet. Fontos még az is hogy nincsenek speciális különleges technikák különleges rúgások ütések melyek nagyon kevés gyakorlással sokkal nagyobb eredményt hoznának mint a "simák". Először is azt kell magaddal tisztázni hogy képes vagy-e a magad védelme érdekében egy másik embernek sérülést okozni. Az hogy a Rosszfiú fején lévő sérüléshez te honnan vetted a technikádat, ami megmentett...boxból, thai-boxból,judoból,krav magából igazából részletkérdés. Próbálj ki stílusokat és ami a személyiségedhez passzol azt válaszd. Ne vessz el a részletekben, mert én azt javaslom rúgd tökön és fejeld le ,más meg egy pusztító csípődobást javasol a harmadik meg hogy kapd el a fejét és térdeld meg sokszor. Az a lényeg hogy a saját lehetőségeidhez képest a legtöbbet gyakorolj és akard jól csinálni. A gyakorlás pedig meghozza az önbizalmad. Sok sikert!

2017. febr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

sima ökölvívás.

ott megtanulhatsz rendesen ütni,megszokod,hogy te is ütve vagy,remek mozgásod lesz.

ha már belejöttél akkor veszel 2 boxert ami mindig a zsebeidben tartasz.

ezeket felhúzva és ütve kiegyenlítheted az erőviszonyokat és képes lehetsz majd a komolyabb károkozásra is.

2 év boksz után mellé teszel heti 2 önvédelmi edzést,hogy pontosan tudd mikor jön el a támadásba lendülés ideje.

2017. febr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!