Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kerékpár + úszással milyen...

Kerékpár + úszással milyen izmokat lehet erősíteni?

Figyelt kérdés

Nemsokára felszabadul némi időm, és sokkal több időm lesz amit szeretnék mozgással tölteni.


Oka egyszerű:


El vagyok punnyadva, állóképességemet szeretném növelni.


Korábban sokat úsztam, az fel lett függesztve időhiányában, ugyanakkor 2 éve kora tavasztól késő őszig heti 70-100km-t kerékpározok jelenleg is.


Most hogy több szabadidőm lesz úszásra gondoltam. Hát/mell, gyors, ezeket ismerem.


A lényeg az lenne, hogy az úszógumiból valamennyi lemenjen. Nyilván étkezés kérdése is, de azon már rajta vagyok. Lehet hogy nem sok (nekem az.. :), de lassan kezdek átállni a fehér termékekről a barna termékekre, kevesebb cukros üdítőt iszom.


Annó felüléseket is csináltam (szintentartás végett), ott 270 volt, utána meguntam. A rekord 290-300 körül volt.


Milyen izomcsoportokat lehet úszással és kerékpárral edzeni? A felüléssel nyilván a hasizmot.


Az a helyzet hogy súlyzózni nem ajánlatos, mivel az orvos szerint gyenge a szalag a vállamban és könnyen kiugorhat. (Pl tesin is, labdáért nyúltam levegőbe kosárnál és kiment, majd 30 percre rá magától bekattant, és minden oké.)


Ha valamit elírtam, ne haragudjatok de totál kezdő vagyok ilyen fogyás-diéta-sport témában. Anno azért csináltam az úszást mert szerettem, de nem foglalkoztam nagyon a hatásaival.


Miket érnék el ezekkel? (kerékpár + úszás + felülés) Az úszógumi mennyire menne le, hogyha többet mozognék és változtatnék az étkezési szokásaimon? kb vagy 10-12 kg felesleg van rajtam.


Ui: Egyáltalán nem vagyok édesszájú, csokikat egyáltalán nem eszem, chips és társai szintén. Kb havonta max 1 twix meg 1 darab túrórudi, és annyi, mivel nem kívánok többet.


2017. febr. 14. 23:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!