Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem rögtön érzem azt, hogy...

Nem rögtön érzem azt, hogy elfáradtam, csak pár óra múlva, miért?

Figyelt kérdés

Régen tesi helyett lehetőségünk volt kondizni felügyelet mellett. Akkor azzal a magyarázattal szolgáltam magamnak erre a jelenségre, hogy amikor érzem a fáradtságot, akkor nőnek az izmaim :D


Érettsêgi után már nem kerestem kondiermet, hanem beiratkoztam egy másféle edzésre (aikido), meg kétnaponta eljárok futni. Ma délben voltam, és semmi mást nem csináltam, csak futottam egy órát, aztán abbahagytam, pedig még nem éreztem, hogy fáradt lennék. Hazajöttem, zuhanyoztam, kajáltam, nekiültem tanulni, stb. A futás után két-három órával kezdtem érezni a lábamban, hogy "igen, ma csináltam valamit".

Ennek mi az oka?


2017. febr. 25. 19:27
 1/1 What to eat ***** válasza:
Alapvetően ez a normális futás közben, de a teremben, már érezned kellene az izmot, ahogy fárad. Ha ez nincs meg, valószínűleg nem jó technikával edzel, és persze súlyzós edzés után is még érezned kell, hogy ma leedzetted azt az izomcsoportot, de nem feltétlen kell hozzá izomláz. Harcművészet meg megint más dologra megy rá. Futás után jót tehet ha lenyújtod a lábadat, így jobb mozgástartományt érhetsz el, és elkerülheted az izomlázt is.
2017. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!