Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Császármetszés után mennyi...

Császármetszés után mennyi idő múlva lehet kicsit mozogni, edzeni, tornázni?

Figyelt kérdés
Január 30-án volt császármetszésem. Kb mennyi idő után kezdhetek el bármiféle sportot, tornát amitől könnyebben visszahúzódik a hasam? Milyen sportokat tudnátok ajánlani?

2017. márc. 18. 20:07
 1/1 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Háromszor szültem, első spontán, másik kettő sajnos sürgősségi császár. Én őszintén szólva nem vettem észre hatalmas különbséget a felépülést illetően, csak az elején, amíg a seb ezerszer jobban fájt, mint a gáton a két pici öltés. Én mindhárom alkalommal fél év után kezdtem el rendesen edzeni, addig csak light-os tv torna ment kb., mint a suliban. A klasszikus értelemben vett torna is képes arra, hogy az anyagcserédet rendben tartsa, és ha gondolod, akár pár hétig a kismama torna is tökéletes választás. A szülések után jó 6-8 héttel volt az első átmozgatás, akkor az első nem esett jól, de minden nappal egyre jobb lett. A hasizom gyakorlatokat viszont fél évig nagyon-nagyon nem tudtam rendesen csinálni, ezért úgy döntöttem, hogy nem sürgetem a dolgokat odabent, mindennek eljön az ideje. Gratulálok a kisbabádhoz, és nagyon jó egészséget kívánok!

2017. márc. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!