Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot kezdhetek el...

Milyen sportot kezdhetek el 19 évesen ha sikerekre vágyom?

Figyelt kérdés

7 éves korom óta fociztam, 14 évesen élsportoló lettem és egy elsőosztályú csapat utánpótlásában játszottam elég magas szinten. Tavaly év elején egy nagyon csúnya combszalag szakadást szenvedtem el egy U19-es meccsen, így a focit abba kellett hagynom 8, majd utána még 4 hónapra.

Az orvosom tanácsára nem térhetek vissza a labdarúgáshoz, de nem bírom ki élsport nélkül, szükségem van a napi edzésekre és a versenyekre. A sport az életem, mondhatjuk így is. Most voltam vizsgálaton és elvileg most már teljesen egészséges vagyok, de nem tudják, hogy mennyire stabilak a combszalagok.

Tehát a kérdésem, hogy ti milyen sportot ajánlotok amiben még van esélyem versenyzővé válni? Nagyon kitartó és szorgalmas vagyok, minden sportot imádok szinte. Szeretnék előbb-utóbb versenyeken részt venni.

Mivel több, mint egy éve nem sportoltam ezért kicsit el is híztam, de most azonnal rendbe akarom hozni magam.

Köszönöm!


2010. máj. 11. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Visszamehetsz mondjuk focizni! Két vállficam, két térdficam (meg egy műtét)után tudom, hogy nem túl egyszerű rávenni magát az embernek, de akár jól is elsülhet! Ha meg mindenképp váltani akarsz akkor az úszás, golf meg a ping-pong jut hirtelen eszembe, ami nem terheli annyira a combot!
2010. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úszás, kézilabda.
2010. máj. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
uszás jó izom erösitö ,de mondjuk ping-pong.-oz! :) (Y)
2010. máj. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Heh, úszás, azt 7 évesen el kell kezdeni... Amúgy szerintem visszamehetnél focizni pl...
2010. máj. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Capoeira :D
2010. máj. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a ping-pong tényleg jónak tűnik. Sajnos focizni nem merek visszamenni, mert még egy ilyen sérülés esetén az orvos szerint sokkal komolyabb és hosszabb távú problémáim is lehetnek. Ezért foci kizárva, vagyis ha megműtenének megint akkor esetleg tudnának csinálni vele valamit, de nem kockáztatom meg.

Ezért sajnos minden olyan sport kizárva ahol a combizom kapja a legnagyobb terhelést.

A ping-pong tényleg jó ötlet, a napokban el is látogatok a helyi egyesületbe, megkérdezem hogy mik a kilátásaim. :)

2010. máj. 12. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!