Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzésterv összeállítás kéne,...

Edzésterv összeállítás kéne, atlétika mellé, itthon. Milyen gyakorlatok melyik napon? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Nos, 12 éves vagyok. Atlétika edzésekre járok keddi-szerdai-csütörtöki-pénteki(néha kimarad) napokon. Azt vettem észre, hogy elég vézna vagyok stb. és izmosodni szeretnék. Segítenétek összeállítani valami edzéstervet? Szombat-Vasárnap-Hétfő-Szerda szeretnék durván tolni valamit. Egyébként 155 centi, 39 kiló vagyok körülbelül. Majdnem 1 éve netfit felmérésen 26 fekvőt, 40 felülést(megállított mindenkit ott a tanár) csináltam. Azóta volt, hogy elkezdtem edzeni, látszott is a fejlődés, de az edzések egyre fárasztóbbak lettek, és nem volt már sok erőm, de most újra szeretnék itthon erősíteni. Kajám nagyjából rendben van, próbálom kerülni a cukros/zsíros ételeket, reggelim, vacsorám eléggé egyben van, néha az ebédem szokott "csaló" lenni. Valamint még annyit az egészhez, hogy a karom nagyon sokat fejlődött, de a hasam/hátam annyira nem, a lábam pedig ugye atlétikán fejlődik. Valami segítség? Ja, és anyni, hogy csak itthon tudok edzeni. Nyáron lesz csak lehetőségem lemenni valami játszótérre húzódzkodni/jobb gyakorlatokat csinálni. Előre is köszönöm!
2017. márc. 23. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
A 4 edzésből ítélve az atlétikát igen komolyan űzöd, tehát elég sok aerob/kardio mozgást végzel. Ez gyors anyagcserét és erős zsírégetést eredményez. Próbálj meg először is többet enni, mondjuk napi 5-ször, de ezek is legyenek minőségi tápanyagok. 12 évesen túl komoly edzést nem is igazán érdemes végezni, maradj a saját súlyos gyakorlatoknál, ahol tudsz (fekvő, húzódzkodás, tolódzkodás, hasprés), illetve kiegészítő gyakorlatokhoz(kar,váll,stb) érdemes lehet beszerezni egy kézisúlyzót.
2017. márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen, durva edzéseim vannak, de ezek mellett szeretnék sokat erősödni mivel kéne, leginkább egy rendszerezett edzésre gondoltam. (pl 5x30 fekvő)

Hiszen ehhez nincs olyan sok ötletem, és nem érzem magam akkora szakértőnek eme témában.

2017. márc. 23. 20:01
 3/3 paper_chaser ***** válasza:
Töltsd le a Fegyencedzést. Abban találsz 1-2 hasznos dolgot, edzéstervet.
2017. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!