Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan eddzek hósszútáv futásra?

Hogyan eddzek hósszútáv futásra?

Figyelt kérdés

5-10 km-t kellene futnom és szeretnék rá edzeni, de úgy,hogy a lehető leggyorsabban bírjak lefutni 5-10 km-t.

De hogyan edzek erre? sprintfutással? vagy elég ha csak naponta futok hosszútávot? hogyan eddzek arra,hogy gyorsabban fussak le 5-10 km-t?



2017. márc. 2. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj ki az erdőbe és fuss egy órát minden nap, terepen,ne az ösvényen. Menj fel dombra,menj át tón,nagy füveken stb.
2017. márc. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
erdőben futok ahol nagy dombok vannak meg lejtők meg minden. De ennyi elég ahoz,hogy olyan sebességbe tudjak lefutni 5-10 km-t,hogy versenyre mehetek vele? :/
2017. márc. 2. 21:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen hihetetlen, de az 5-10km nem éppen hosszú táv... sehol nincs egy maratontól, vagy egy ultra maratontól...

Az is tudom hihetetlen, de nyílán nem súlyzós edzés kell a hosszútáv futáshoz, hanem hosszú táv futás...

A minden nap edzést, meg felejtsd el...

2017. márc. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. És akkor hány naponta eddzek?
2017. márc. 3. 15:02
 5/7 anonim válasza:

Egy héten 4 napot. Ebből egy legyen tempo fokozó edzés.

Ilyenkor az intenzív és a lassú futásokat váltogatod.

2017. márc. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Értem. Köszönöm a válaszokat.
2017. márc. 4. 09:05
 7/7 anonim ***** válasza:
És a többi két napban meg nyújts sokat hogy a lehető leglazábbak legyenek a lábaid,mert ez is fokozza a teljesítményt. aztán egy nap pihenő nem árt.
2020. máj. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!