Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik mozgasforma fogyaszr...

Melyik mozgasforma fogyaszr jobban? A kardio vagy a sulyzos-kondigepes-sajattestsulyos edzes?

Figyelt kérdés
En az utobbira szavazok.
2017. márc. 31. 08:53
1 2
 11/12 selymesnyuszi válasza:

Vesézzük ki a kardiót!!!!

#############


Bár nem vagyok egy nagy kardió fun és ezt általában hangoztatom is,mivel nagy túlzásokba esnek a kardióval tekintetben. Az ember lánya általában azt hiszi, hogy rááll a futópadra és majd szépen leolvad a zsír és csodás formás, feszes combja és kerek segge lesz.


Na, ez egy nagy tévedés!

Erre való a súlyzós edzés!


De ne értsétek félre, nem fogok és ellenkampányolni. Nem kell azért kiiktatni az ilyen jellegű mozgásformát.

Viszont ha már kardió, és éljünk a futás példájával, akkor a megfelelő zsírégető tartományba végezzük azt! Bizony.Attól,hogy Te ott állsz a futógépen és elriszálgatod a kis feneked jobbra balra, attól még nem a zsírégető mozgástartományban dolgozol. Bizony az tény,hogy a pulzusod kb. 65%án egy hosszabb lélegzetvételű kardiót kell csinálnod, ha már edzettebb vagy akkor a 70-80%án egy rövidebb,akár 35 perces kardió is elég, és a kardiók csúcsa az intervall. Nem mindenhol nevezik haladó edzésnek, én inkább annak tekintem.Itt egy 25 perc bőven elég.

Mindig ezt mondom, hogy TUDATOSSÁG!Ez a fontos.Ismerd meg a tested, figyelj a reakciókra, a változásokra. Hiába vagyok edző, én nem Te testedben élek. Sok okosság van írva a nagy könyvben, de épp a Te tested nincs oda felvezetve. Tanuld meg kezelni a tested!

Itt a teljes cikk:

[link]

2017. máj. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#11 - "attól még nem a zsírégető mozgástartományban dolgozol" - ezen kiégtem.


"Zsírégető MOZGÁSTARTOMÁNYBAN" xddd olyan fantasztikus tudással rendelkezik az író...én akkor izomépítő mozgástartományban dolgozok?xd

2017. máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!