Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha a sportolás (kardio)...

Ha a sportolás (kardio) hatására az embernek több ételre van szüksége, emiatt többet eszik, mint amennyit sportolás nélkül enne, akkor hogyan tud a mozgás a fogyásban segíteni? Hogyan alakulhat így ki kalória deficit?

Figyelt kérdés
2017. márc. 26. 21:01
 1/9 Cortez70 ***** válasza:
Úgy, hogy mégsem eszel többet. Tartod a kiszámolt makrokat.
2017. márc. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

+ ez sem fekete és fehér... nem 100% ban igaz az, hogy nincs fogyás izmosodás nélkül és fordítva...

Ha pl reggel éhgyomorra kardiózol, szinte biztosan fog a szervezeted zsírraktárakból felhasználni... mivel amint leesik a vércukrod, és nem kap a tápcsatorna felől utánpótlást, a májad abban a pillanatban kezd el cukrot gyártani a zsírodból... különben reggel éhgyomorra 1km futás után esnél kómába... aztán jönne az agyhalál...

Így ha a nap további részében kcal pluszban vagy és megvan a megfelelő edzés, hogy ezt regeneráció alatt ne zsírba raktározd... simán megy a teatkompozíció váltás....

Csak az emberek szeretik fekete-fehérben látni a világot... és nyílván egyszerűbb is.

2017. márc. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Cortez70 ***** válasza:
Kövér kezdőknél működik amit írtál előző kommentelő. Haladóknak már nem megy egyszerre. A napi kalória mérleg számít, nem az hogy reggel kardiozol vagy este.
2017. márc. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Cortez70 ***** válasza:
Az izmok meg igencsak raktároznak többszáz gramm ch-t, nem ürülnek ki reggelre. Nem csak zsírt bontasz.
2017. márc. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így van, de mivel az anabolikus és katabolikus folyamatok állandóak, működik ez haladóknál is, csakhát nem látványosan, mint egy kezdőnél... de pl én aki 35 múltam, meg vagyok elégedve magammal és pont leszarom, hogy fejlődök e, a lényeg, hogy tartsam magamat... így bőven elég ez a logika és egy 2-3 havi mérlegelés és étrend ellenőrzés...
2017. márc. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Cortez70 ***** válasza:
Fiatal vagy. Én meg 46 vagyok, 31 év edzessel. :)
2017. márc. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenki annyi amennyinek érzi magát, szóval ma olyan 85-90 közt vagyok :D
2017. márc. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hála a "szadista" anyámnak a 31 év edzés nekem is megvan :) persze nem testépítésből áll... van abban úszás, lovaglás, judo, tenisz, futás, még egy kis jazz balett is :D semmiben nem voltam jó soha, de a lelkesedés(e anyámnak) mindig megvolt :D
2017. márc. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Cortez70 ***** válasza:
Legalább sokoldalú vagy és edzett. :)
2017. márc. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!