Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Spárgázni szeretnék megtanulni...

Spárgázni szeretnék megtanulni mivel thay boxra járok 1 hónapja. Minden nap szabad nyújtani az izmokat?

Figyelt kérdés
Elég elszánt vagyok és szeretném minél hamarabb a spárgát megtanulni már úgy érzem sokat nyúltak az izmaim viszont a hátsó combizmom és a térd hajlat mindkét külső részénél nagyon makacsak azok a "szalagok "(talán így hívják) és eléggé fáj amikor nyújtom őket." 29 éves férfi vagyok és még sosem nyújtottam ez előtt.Azzal tisztában vagyok ,hogy nem jövő héten tudom megcsinálni viszont érdemes így nyújtani az izmokat , hogy hosszú 10 másodpercekig fájó érzés járja át őket?

2017. ápr. 21. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is: nagyon jó stílust választottál, csináld is keményen és elszántan! ;)


Másodszor: én úgy nyújtottam, hogy leültem az ágyra, egy székre fel a lábam, természetesen kinyújtva, és csak enyhe fájdalom volt, közben meg videót néztem. Ezzel is lekötöttem magam. Aztán idővel elkezdett nem fájni és akkor kicsit hintáztam, majd magasabbra tettem a lábam. És így tovább. A videók változó hosszúságúak voltak, átlagban fél órát volt úgy a lábam, hogy folyamatosan feszültek az izmaim, de csak kicsit, tehát nem extrémen, mert akkor szerintem idővel elszakadnak és nem megnyúlnak. Én így csináltam, nekem bevált, tudom ajánlani.


Jó edzést!

2017. ápr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nyújtasz, és nagyon fáj, akkor az rossz. Annyira szabad csak, hogy érezd, nyúlik. Lassú viz partot mos elv érvényesül. Ha nagyon megnyújtod, apró szakadások is lehetnek, ami inkább árt. 29 még fiatal, de nem annyira már.

Oszt a másik dolog, minkek a spárga? Bármikor tudok jodan mawashit rúgni, de a spárga nem megy. :)

2017. ápr. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tomi35 ***** válasza:
Én nyújtottam kb.12 évig, a rúgásokhoz kell a lazaság.A kezdeti izomlázszerű fájdalmak egy idő után elmúlnak, de teljesen fájdalommentesen nem lehet eredményt elérni.Az izomszakadás esélye szinte nulla,ha bemelegitesz és betartod a fokozatosságot.Nekem egyszer sikerült összehozni egy részleges combhajlitóizom szakadást (utcán rúgtam egy pörgőt,ráfizettem a vagánykodásra).Műtötték, kb.1 év alatt helyrejött,de érzékeny az időre, erőltetésre.Ami hibát el szoktak követni: a küzdősport nem jóga, nem statikus lazaság kell, hanem gyorsaság.Ezért a megszerzett lazaságot folyamatosan alkalmazni kell a rúgásokkal kombinálva, zsákkal, ellenféllel, ellenfél nélkül, mindegy hogyan,mert az ellenfeledet nem fogja érdekelni, hogy megy e a spárga vagy sem.
2017. ápr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!