Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ez ellen?

Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég vettem egy olyan cipőt, amelynek a talpa nem levegős, hanem szivacsos. Első alkalommal felvettem, akkor semmi recsegés és zaj nem volt hallható. Amikor másodjára felvettem esett az eső és gondolom akkor megszívta magát vízzel és azóta recseg és ciki hangja van amikor lépek, megmozdulok. Természetesen minden este a kályha mellé teszem, ahol van ideje "kiszáradni", de másnap reggel ugyan olyan hangot ad ki. Nagyon idegesítő ez a hang, mit lehetne ez ellen tenni? Esetleg fordult már valakivel ilyen elő?



2017. ápr. 27. 17:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Pls valaki választ!
2017. ápr. 28. 07:27
 2/3 anonim válasza:

Vidd vissza, ha csak néhány napja vetted, talán visszaadják a pénzt, főleg, ha házhoz szállítással rendelted.


Ha nem, akkor élhetsz minőségi kifogással.


De sajnos egy ilyen szivacsos talpú cipő esetén nem hiszem, hogy elfogadnák a minőségi panaszt. Lehet, hogy benne is van a használati utasításban, hogy nem vízálló a cipő. Ez esetben semmilyen, vízzel kapcsolatos panaszt nem fognak elfogadni (ami egyébként szerintem nevetséges, nem lenne szabad olyan cipőt árulni, ami legalább minimális mértékben nem vízálló, de mindegy).


Ha nem működik egyik se, akkor próbáld kiszárítani. Ne kályha mellett (soha ne száríts kályha, fűtőtest mellett cipőt, mert csak még inkább tönkremegy), hanem szobahőmérsékleten, és ne egy éjszakát, hanem mondjuk egy pár napot. Addig ne hordd, hagyd teljesen kiszáradni. Néhány nap, egy hét múlva, ha teljesen kiszáradt, próbáld ki. Ha még mindig cuppog, akkor van benne valami üreg, ahová bekerült a víz, és nem is fog belőle kijönni. Esetleg egy injekciós tűvel (nagyon vékonnyal) és fecskendővel megpróbálhatod kiszívni. Vagy vidd el cipészhez, hátha segít megszabadulni a víztől. Ha sikerült, akkor pedig vigyázz, hogy ne érje újra víz.

2017. ápr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :D

Megpróbálom kiszárítani akkor, hátha megjavul! :)

2017. ápr. 28. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!