Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelő? Megéri? Ez ellen...

Tömegnövelő? Megéri? Ez ellen mit tehetnék?

Figyelt kérdés
16 éves leszek pár hónap múlva, kb. másfél hónapja rendszeresen járok konditerembe. Minden jól megy, némi változást a testemen is észrevettem, illetve a súlyokon, amikkel dolgozom. A gond az, hogy ektomorf testalkatom van, és nincs sok lehetőségem kiadósan étkezni (iskola...). Kb. 6kor indulok itthonról, és örülök, ha 4-re hazaérek. És a táskámban nem fér el annyi kaja, amennyire szükségem lenne napközben. Egyik ismerősömtől kaptam egy hatalmas adag (kb. 2 hónapra elég) Jumbo tömegnövelőt, és azt mondta, hogy szóljak, ha elfogy, és vesz nekem legközelebb is (elég pénzes emberke, de nem tudom, miért rám költi a pénzét, mindenesetre engem nem zavar). Elkezdtem szedni, úgy, ahogy kell, kb. napi 2x, max 3x ittam belőle egy 350 ml-es adagot (kb. 1 pohárnyi, csak shaker-ben). De az első 1 hónap után szörnyen sok pattanásom jött ki, arcomon és hátamon egyaránt, és néhányan azt mondták, hogy a fehérje-és szénhidrátbevitel miatt, amit a Jumbo tartalmaz. Leálltam vele úgy 2 hétre, de azóta nem látok a testemen semmi változást annak ellenére, hogy rendesen edzek. A pattanások sem múltak el 100%-ban, ami viszont igaz, hogy rendesen tisztul már a bőröm. Az a gond, hogy ektomorf testalkattal nehéz izomtömeget növelni. Hízni se nagyon tudok, és még lehetőségem sincs rá, mert nem tudok végtelen mennyiségű kaját magammal hordani a suliba (oldaltáska, kb. 2 szendvics fér bele a napi cuccom mellé), és egyedül a tömegnövelővel értem el eredményeket, az azonban tönkre vágta a bőrömet. Mit lehetne tenni, hogy a szedése ne okozzon ilyen gondokat, vagy nélküle is elérjem a maximális izomtömeg-növekedést, amit csak el tudok érni?
2011. szept. 27. 12:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy nekiálltam rengeteg folyadékot inni, mielőtt szedtem volna a Jumbo-t, és a hidratáltság miatt teljesen tiszta volt a bőröm. Mikor elkezdtem inni a Jumbo turmixot, azalatt az 1 hónap alatt szinte teljesen kimaradt a rendszeres folyadékbevitel. Esetleg ha kellőnél egy picivel több folyadékot fogyasztanék egy nap, és mellé szedném a Jumbo-t, akkor nem okozna (vagy legalább ne ilyen durván) ilyen problémát?
2011. szept. 27. 12:42
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha pénzes a mentorod, inkább Volumass 35 Prot kérj, én azt szedtem a Jumbo előtt, sokkal jobb volt minden szempontból.
2011. szept. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem válogathatok valami sokat. Ő azt mondja, hogy ő jobban ért hozzá, és szedjem ezt. Bár lehet, hogy nem ért hozzá valami ű de nagyon jól, de azért mégiscsak kapok tőle ilyen támogatást és abból kell gazdálkodnom, amit kapok tőle.
2011. szept. 27. 14:03
 4/15 anonim ***** válasza:
először is vegyél egy nagyobb táskát. A kaja az alapja mindennek.
2011. szept. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

1. tömegnövelő = kaja, ha ez tönkre vágja a bőröd, akkor most nem fogsz enni? :D érted a viccet benne..

2. szólj ismerősödnek, hogy harcművész keres szponzort, legalább mint Te, a kaját hatalmas örömmel fogadnám (tápkieg)

3. nem fér étel a táskádba? húzz ellátmányos szekeret, ha az kell.. izmot akarsz növelni, ilyen problémáknál ne akadj fenn.. majd ha nem lesz pénzed 1 falat húsra, konditeremre, vagy beteg leszel, na akkor lesznek problémák. de most? :D húzz bele keményen, úgy lesz eredménye!

2011. szept. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
ektomorf testalkattal nem a belehúzásos edzés okoz tömegnövekedést. Amúgy nem "szponzorom" van. :D apám az, de külön él tőlünk 6 éves korom óta, és ritkán beszélünk, és egyik nap a nyáron beállított hozzám egy Jumbo-val. gondolom hogy kiegyensúlyozza a lelkiismeret-furdalást.
2011. szept. 27. 16:29
 7/15 anonim ***** válasza:

"Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem az kifogást."

Az iskolában talán nem tudsz enni? Bedobozolod a kaját, azt beviszed, plusz az egyik adag tömegnövelőt ott idd meg, otthon meg rendes kaja. Ennyi.

2011. szept. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

az én apám lelkét mindég megnyugtatta a gyerektartás..

azért még szólhatsz neki, hátha mégis tekintettel arra, hogy harcművész vagyok, dobna egy Jumbót.. hívom én Szponzor Úrnak, Apunak vagy Istennek is.


"ektomorf testalkattal nem a belehúzásos edzés okoz

tömegnövekedést"


ezt mire írtad? nagyon jól tudom mi okoz tömegnövekedést, én azt írtam, hogy ha kell akkor fogj egy kib.aszott szekeret, pakold meg rizzsel, zabpehellyel és hússal, és vidd mindenhova, ha ez kell, hogy eleget egyél :)

vagy keress egy nagyobb táskát, de abban nincs elég túlzás.

2011. szept. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem érti senki a kérdésemet...


"Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem az kifogást."

Az iskolában talán nem tudsz enni? Bedobozolod a kaját, azt beviszed, plusz az egyik adag tömegnövelőt ott idd meg, otthon meg rendes kaja. Ennyi."


NEM kifogást keresek. Rendesen eszem, és rendesen eddzek. Nem tudok magamnak hajnali fél6kor kaját főzni és bedobozolni, ezért 2-3 szendvicset szoktam enni. Pont azt írtam a kérdésemben, hogy leálltam a tömegnövelővel, így köszönöm a megtiszteltetést, hogy vetted a fáradtságot, és végigolvastad a kérdésem, és értelmes választ adtál (ha nem sugározna eléggé, ez irónia).



""ektomorf testalkattal nem a belehúzásos edzés okoz

tömegnövekedést"


ezt mire írtad? nagyon jól tudom mi okoz tömegnövekedést, én azt írtam, hogy ha kell akkor fogj egy kib.aszott szekeret, pakold meg rizzsel, zabpehellyel és hússal, és vidd mindenhova, ha ez kell, hogy eleget egyél :)

vagy keress egy nagyobb táskát, de abban nincs elég túlzás."

Köszi :) De nem hízni akarok, írtam is a kérdésben, hogy izomtömeg-növekedésre gondolok. Az ektomorf testalkat azt jelenti, hogy az izomnövekedést nagyon nehéz elérni, még alapból a hízás sem mindennapos az ilyen emberek esetén (van két másik testalkat, az endo- és a mezomorf). alapvetően soványak, magasak és az emésztőrendszerük jobban működik az átlagnál. Az ilyen testalkatú emberek számára NEM húzz a "bele keményen, úgy lesz eredménye!" edzés válik be, hanem a közepes súlyokkal végzett többszöri ismétlés. :)

Ami a másik, hogy a kérdésemre még mindig nem kaptam választ... xD

2011. szept. 27. 19:31
 10/15 anonim ***** válasza:

rólam is megállapíthatnánk, hogy ektomorf vagyok, csak én nem szeretnék izmosodni.

hízás-izmosodás, nem összekevertem a kettőt, de izmot úgyis energia és tápanyag többlet esetén tudsz építeni, akkor feljön némi zsír is. így értettem a hízást, nem úgy, mint az átlagember, hasat növeszt oszt hízott. hát izomépítésről beszélünk. szóval sorry a félreértésért.


szerintem a tömegnövelőt keményen nyomd mindenképpen, aztán ha sokkal rosszabb a bőröd, tényleg emiatt van, még akkor is tudsz fehérjéből, zabból és dextrózból magadnak keverni.

ha az alapokat ismered, akkor tudod azt is, hogy zabálni kell és kész. energiára tudod mennyit eszel egy nap?

egyszerűen testalkattól függetlenül, nem lehet csak úgy tömeget növelni. oda kellene tenni edzés után a fehérjeturmixot, és egész nap keményen nyomni az evést. én sem vagyok hajlandó még szendvicset sem csinálni. tudod hogy csinálok kaját? kinyitom a hűtőt (oda már előzmény gyanánt bekerült a felszeletelt hús) kiveszem a tarját, sajnos fölösleges tömeget mérnem mennyit, nem tudnék annyit vinni amennyit akarok, be kell osztani. szóval becsomagolok x szeletet, fogom a kenyeret, úgy, zacskóstul, beba.szom a húst mellé. zab, pohárba, víz, össze, torkon le, mellé már reggel egy szelet valami dög, paradicsom, és ez 6 perc volt. nincs pénzem jobban csinálni, de ez van, és ebből tartom is a súlyomat. és mellette megy az edzés, ez a lényeg.


és mint írtam, én csak súlyt tartok, ha tömegelnék.. hát nem tudom, kéne több pénz, muszáj lenne a tápkieg nekem is, és megenném a szomszéd macskáját.

2011. szept. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!