Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikor van az a pont, mikor...

Mikor van az a pont, mikor orvoshoz/gyógytornászhoz kell fordulni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok sportos alkat, és nem túl jó a tartásom.Több mint 13 éve harmonikázom, bár most nem olyan intenzíven(15 kilós hangszer természetellenes testtartással napi minimum 3 óra régen). Most főiskolán vagyok, viszont napi 4 órát utazok ülve, ugye a suliban ülök, itthon pedig tanulok és ülök. Mostanában érzem kb egy hónap alatt alakult ki: folyamatos hátfájás, derékfájás, hátropogás, nem érzem jól magam a bőrömben. Elkezdtem itthon gyakorlatokat végezni, hátha segít majd...nyilván ehhez idő kell. Az lenne a Kérdésem, ha valakinek van ehhez tudása vagy tapasztalata: mikor van az a pont, mikor orvoshoz/gyógytornászhoz kell fordulni? Igazából remélem, túlparázom a dolgot és semmikor, viszont egy hasznos tanácsnak nagyon örülnék hiszen semmit nem tudok a témáról. :)

#egészség #tartás #gógytorna
2017. máj. 18. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Bármikor...

De amúgy a mély hátizmok erősítéséhez nem elég "otthon gyakorlatokat" végezni...

Súlyzóval felhúzás, saját súllyal hiperhajlítás, ezt javaslom derék táji fájdalomra


Hát közép, súlyzóval döntött törzsű evezés, saját sullyal húzódzkodás.


Ezek a gyakorlatok megedzik a hát izmokat.

2017. máj. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem jó lenne hozzáértő szakemberrel (személyi edző, testnevelő, gyógytornász) egy személyre szabott hátizom és gerinc-erősítő programot összeállíttatnod, rááldozni az időt és pénzt, mert ez egy megtérülő 'befektetés', ill. megpróbálni csökkenteni az ülő helyzetben töltött órák számát.

Ezen felül elmennék ortopéd orvoshoz is, h. nincs-e valami nagyobb gond, elváltozás, pl. dupla S a gerincemben.

A volt férjem és a bátyja is geek, mindketten gerincferdülésesek, harmincas éveikre elkezdett görbülni a hátuk (tizenéves korukban, mikor nőttek, nem igazán sportoltak, ami nagyon meglátszik és meg is érzik magukon - gyakran fáj a hátuk).

Illetve a szüleik is ülőmunkát végeznek, és ők is nagyon görbék...

Az exem kb. 1 éve jár gyógytornászhoz gerinctornára önszántából, és már látszik az eredménye külsőre is, + már nem szokott fájni a háta.

2017. máj. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is geek vagyok, fiatal korban ez a típusú hátfájás = edzettlenség...

Tessék elolvasni a sárga kapszulát, aztán venni egy kondi bérletet...

2017. máj. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!