Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért pont Székesfehérváron...

Miért pont Székesfehérváron -a királyok városában- kellett az első "valódi" amerikaifoci pályát megcsinálni? Miért nem Pesten, pl?

Figyelt kérdés

Annyira amerikabarát Fehérvár?


Csak nem a rendes focit akarják kiszorítani?



2016. ápr. 30. 22:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Miért zavar téged? Senki nem akar senkit kiszorítani, bővel elfér egymás mellett a két sportág.
2016. ápr. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem zavar. De lehet, hogy van valami konkrét oka, előzménye, amiről nem tudtam.


Ha nem tud valaki válaszolni, nem kötelező írni.


Persze, mi lenne, ha zavarna? Zavarhatna is, de inkább szeretném tudni, hogy hogyan indul el az ilyen.


Valaki azt mondja a Cser-Palkovicsnak, hogy csináljunk egy amerikai-amerikai foci pályát, és ő az ő többévszázados fehérvári gyökereivel azt mondja, hogy pont ez hiányzik a királyok városából?


És akiknek meg kell szavazni, azok mind imádják az amerikai foci stílusát, meg a körítéseit, és megszavazzák rá a keretet.

Vagy egy magánvállalkozó fizette, akinek amerikaifoci érdekeltsége van.


Lehet, hogy valaki tudja, ezért kérdeztem, mert engem meg érdekel. Biztos másokat is, nem?

2016. máj. 1. 00:02
 3/21 anonim ***** válasza:
Tudtommal a város finanszírozta a beruházást és a volt MÁV pálya gyepét és elemeit használták fel a pálya építésére. Egyébként nem csak a Fehérvár Enthrones amerikai focicsapat fogja használni, hanem a helyi frizbisek és nagy valószínűséggel az amerikai futball válogatott is. Pesten nincs pálya, amit átalakítanának, Fehérvárón viszont felkarolták a sportágat.
2016. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
Az az előzménye, hogy itt alakult meg az első, valamit is érő amerikaifoci-csapat, és a város nem akarja elhanyagolni ezt a sportágat, mert nem olyan, mint a kormány, ami csak egyvalamibe tolja bele a százmilliárdokat. Mellesleg azokat a pénzeket elsőként eleve nem a sportba kéne ölni, de ez most mindegy.
2016. máj. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
3-as válaszoló: a Sóstói stadion elemeit használták fel a volt MÁV Előre stadion felújítására. Ez lett most az amerikaifoci-stadion.
2016. máj. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Hát az is nagyon érdekes, ha Fehérváron volt első amerikaifoci csapat.

Akkor visszamehetünk egy lépést; hogy vajon miért pont ott?

Egyáltalán nem illik a városi hagyományokhoz. Igazából Fehérváron volt az első táncház is, annak idején, és az illik a királyok városához.


Az amerikaifoci egyáltalán nem. Személyhez kötődő oka kell, hogy legyen, szerintem. Ki fizette azt az első amerikaifoci csapatot?

2016. máj. 5. 15:14
 7/21 anonim válasza:

Nem kell, hogy a hagyományokhoz illeszkedjen. Akkor semmi sem fejlődni, ugyebár. Attól még, hogy Fehérvár a királyok városa, még lehet amerikaifoci-csapata. Az a jó város, ami amellett, hogy ápolja a hagyományait (lásd Táncház) megmutat valami teljesen újat is.

És hogy miért éppen itt volt az első igazi amerikaifoci-csapat? Mi lehet erre a válasz?

2016. máj. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Lehet mondjuk valami konkrét dolog, ami a valós indok volt.

Hogy ki adta a pénzt rá, például, vagy ki volt az edzőjük, ilyesmi.


Szerintem meg igenis tartani kell magunkat a hagyományokhoz. A helyiekhez is, és amíg van saját helyi, addig minek az idegen, oda egyáltalán nem is illő.

Lehetett volna más városban is elindítani, ahol nincsenek régi -és újabb- magyar hagyományok. Ahol szükség van hagyományépítésre, mert nem volt, és nincs.

Van olyan város is, nem is kevés.


Tudnánk-e azt, nyilvánosságra hoznák-e, ha pl. az amerikai kormány szponzorálná, mint ahogy a magyar kormány is szponzorál Amerikában magyar kulturális egyesületeket?

2016. máj. 5. 16:09
 9/21 anonim ***** válasza:
Esetleg le lehetne kapcsolni az internetet is Székesfehérváron -a királyok városában.
2016. máj. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Ugyan már, mi köze az internetnek az amerikaifocihoz; de tényleg?


Nem a fehérvári jégkorogról beszéltem -pedig az is megérne egy misét- , hanem kifejezetten "amerikai"fociról Fehérváron, ugye?

2016. máj. 5. 18:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!