Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Box kesztyűt nézegetek mert...

Box kesztyűt nézegetek mert van egy box zsák itthon és azt szoktam verni, nézegettem a kesztyűket és észre vettem olyat hogy zsákoló kesztyű, de nekem a sima box kesztyű tetszik mi a különbség a kettő közt?

Figyelt kérdés
azért kéne egy kesztyű mert szét szedte a kezem és nem bírom ütni mert sebes a kezem mindig kivérzik és fáj :-)

2017. máj. 31. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A nevében is benne van. A zsákoló kesztyű zsákolásra, a boxkesztyű pedig kimondottan sparringre való. Én is rendelkezem mindkét fajtával, direkt a funkció végett.


A zsákolókesztyű úgy van kialakítva, hogy anyaga egyszerűen strapabíróbb, így bábú vagy zsák püfölésére a legcélszerűbb, viszont kumitéra alkalmatlan, hacsak nem akarod szánt szándékkal betörnöd partnered orrát. Persze orrtörés hagyományos boxkesztyűben is előfordulhat, de zsákolókesztyűs sparring során háromszoros szorzó van rá.


Boxkesztyű is alkalmas lehet zsákolásra, de lehetőleg ne azt használd edzésen is, pláne ha valami méregdrága kesztyűd van, mert szerintem te sem akarsz kéthavonta új kesztyűt vásárolni!


#CHRILLEX

2017. máj. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

Edzed meg a kezed. Ezen amúgy sírok, amikor valaki kesztyűvel üti a puha zsákot. :D Most itt nem is rád gondolok, kérdező, mert te csak úgy ütöd, mert jólesik, de a magukat atomkeménynek érzők is így kesztyűben zsákolnak...annyi nincs bennük, hogy legalább a bőrüket edzék, ha már a csontjukat nem...na, mindegy. Én kesztyű nélkül zsákolok, neked is azt ajánlom, mert megéri a bőrt is kiedzeni.


De válaszolva a kérdésedre: van a Boxkesztyű és van a zsákoló kesztyű. Az első küzdelemre van, a másik zsákolásra. Zsákolókesztyűvel nem szokás sparringolni, mert kicsi és keményebb jóval, mint a sparringra készült kesztyűk. Legalábbis küzdősportolók nem szoktak azzal sparringolni. Kung-fusokról már hallottam párszor, hogy zsákoló kesztyűben tolják, de ott is inkább az MMA kesztyű a megszokott. Szóval neked zsákütögetésre nem ajánlok semmit, ne legyél már nokedli, nem lesz bajod attól, ha kiedzed a bőröd kicsit, de ha mindenképpen akarsz valamit, akkor zsákolókesztyűt vegyél. És mellesleg kezdj el egy stílust is, ha szeretsz ütögeti! ;)

2017. máj. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, kedves Levegő, hogy lekörmölöd még egyszer azt, amit lényegében én is megtettem, csak te egy kis kioktató attitűddel megfűszerezve!


Nem, kung-fusoktól sem feltételezem, hogy zsákolókesztyűben sparringelnek. Maximum MMA kesztyűben, vagy semi-contact kesztyűben. Abban viszont egyetértünk, hogy nem rossz dolog, ha az egyén feledzi bütykeit, feledzi öklét, feledzi kézfejét, feledzi bőrét, vagy igazából bármelyik testrészét. Némely küzdősportnál/harcművészetnél ez kötelező eljárás, de ha te esetlegesen mégsem kívánod feledzeni öklödet, akkor nyugodtan vásárolj zsákolókesztyűt, de egyébként hagyományos bandázs felkötése után is simán űzheted a zsákolást, nem is feltétlenül szükséges a zsákolókesztyű, de praktikus, ha van!


#CHRILLEX

2017. máj. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
azért szeretnék egy kesztyűt mert tiszta seb a kezem :D "minek kesztyű tök puha a zsák" én is így kezdtem aztán most meg vérzek mindenhol úgy vagyok vele hogy amég nem lesz kesztyű megvárom még begyógyulnak a sebek és csinálom tovább amúgy nem vagyok atom kemény 14 éves vagyok és semmit nem tudok a zsákolásról meg ilyenekről van valami szabályos technika vagy stílus amit meglehet tanulni? gondoltam hogy a zsákoló kesztyű zsákolásra van de az jobban bírja meg a kezem se megy szét benne? most kezdtem nem rég gondolom elég egy olcsóbbat venni 5-10 ezer körül? mert láttam vannak árak :D köszi a válaszokat :)
2017. máj. 31. 18:26
 5/8 A kérdező kommentje:
ja és bocsi eszembe jutott az MMA kesztyű az se zsákolásra van ?
2017. máj. 31. 18:28
 6/8 A kérdező kommentje:
2017. máj. 31. 18:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Amit belinkeltél, az teljesen jó egy kezdőnek. A zsákolókesztyűnek alapvetően az lenne a funkciója, hogy védje a kézfejedet a sérüléstől, szorítsa és fixálja valamilyen mértékben a csuklódat, úgyhogy a válasz igen, óvja az öklödet.


Egyébként ahhoz, hogy elsajátíts egy szabályos zsákolási technikát, ahhoz először is meg kell tanulnod ütni, szabályosan, helyesen! Ezt otthon magadtól, vagy adott esetben internetről nem fog menni. Ha van időd, energiád és motivációd, akkor tessék beiratkozni valami olyan küzdősportra, vagy harcművészetre, ahol reális küzdelmi képességeket tudsz fejleszteni: box, thai box, savate, judo, birkózás, BJJ!


Az MMA kesztyű pedig végképp nem zsákolásra való. A boxkesztyűhöz hasonlóan sparringnél alkalmazzák. Igazából bármilyen típusú kesztyűt használhatsz zsákolásra, mert a kézfejedet valamilyen formában mindegyik óvja, de a leghatásosabb értelemszerűen a zsákolókesztyű.


#CHRILLEX

2017. máj. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jártam karatéra és judora ütni testből ütök vagy hogy mondják szal így belefordulok rúgások mennek lefeszített lábfej stb... jól mennek csak hogy van e valami stílus mert addig eljutottam hogy püfölöm a zsákot jobb egyenes ilyenek rúgok egyet vagy valami ütés rúgás combok esetleg? karatét azt élveztem mert mindenkit elvertem :D csak a bejárással volt a gond régen a településünkön is volt de azóta arrébb költözött egy másik településre az edző komoly japánban is volt karate cuccokon kár hogy nem bírtam bemenni
2017. máj. 31. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!