Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van olyan versenysport amit...

Van olyan versenysport amit felnőttként is el lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, szeretnék valamit komolyabban sportolni, amivel később versenyre is elmehetek és eredményt érhetek el. Létezik olyan sport amit nem kell 8-10 évesen elkezdeni, hanem felnőttként is lehet érvényesülni?
2017. jún. 1. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Versenyezni szinte minden sportban lehet, mivel vannak amatőr, adult versenyek is.

Ha profi versenyekre szeretnél menni, akkor rengeteg időre és pénzre lesz szükséged. Pl. elmehetsz lövészetre, íjászatra, lovagolni de ott is kell 10 év legalább mirre eljutsz egy komolyabb szintre, addig meg fizetned kell rendesen a díjakat, mert inkább csak a gyerekeket támogatják. Plusz napi 3-4 óra edzés spotsuli mellett ok, de meló, egyetem mellett már nagyon kemény.

2017. jún. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elsővel egyet értek. Én még a biciklizésben látok lehetőséget. Nyilván bicikliztél már, most csak annyi lenne a dolgod, hogy elszánod magad és beleadsz mindent. Rengeteg kitartásra lesz szükséged, főleg lelkileg. Én is 22 éves vagyok, 3 hónapja kezdtem bringázni komolyabban, munka mellett is eljutottam arra a szintre, hogy egyedül bevállalok szombatonként 200 km-t. Már csak arra hajtok, hogy egyre gyorsabban teljesítsem a távot, nem csak észnélküli tekeréssel, de megvan a technikája, hogy az ember fejlődjön. Meg persze itt is kb végtelen lehetőség van jobb és jobb biciklik vásárlására, attól függ mennyit engedhetsz meg magadnak. Én nem is akarok versenyszerűen foglalkozni ezzel de így egy vagyont költöttem rá.
2017. jún. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Futás. Egyik ismerősöm is nemrég futotta le a maratont. hobby futó volt, egyre jobban megszerette és már nagyon megy neki. ő 25 évesen kezdte.
2017. júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Én a futás mellett még a tájfutást ajánlom. Mindenki meg találja a saját szintjének megfelelő kategóriát. Izgalmasabb és változatosabb, valamint tényleg adig tudja művelni az ember magas szinten amíg viszi a lába.
2017. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!