Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Napi 100 fekvőtámasz vajon...

Napi 100 fekvőtámasz vajon segít a "problémámon"?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. 165cm és 79kg. Tudom, hogy sok rajtam a felesleg, de dolgozom rajta, hogy erősebb és formásabb legyek. A felkaromon sok a zsír és ez nagyon zavar.

Pár hónapja a lábamat kezdtem el átformálni. 7 gyakorlatot válogattam össze, amik nekem közepes nehézségűek voltak. 15-ről indulva minden nap 5-el többet csinálva jutottam el százig. Azóta minden nap 100-at csinálok (kivéve vasárnap, az a pihenő nap) és szépen látszik az eredmény.

Mit gondoltok, ez a módszer vajon karon is működne?

Csak hogy az étkezést se hagyjam ki, fehérjedúsan eszem, viszonylag rendszeresen.


2017. jún. 2. 14:03
 1/4 Cortez70 ***** válasza:
Kis izmosodáshoz az elején jó, de helyi zsírleadás nincs. Nem tudod iránytani a fogyás helyét.
2017. jún. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fekvőtámasz erősítő gyakorlat, illetve 15-20 fölötti sorozatban az erő-állóképességet növeli. Nagyon jó, hogy 100-as sorozatokat meg tudsz csinálni. Ahogy lábra is, felsőtestre is többféle gyakorlatot kompinálj össze. A fekvőtámasz a mellizmora hat. Keverj hozzá, hát és váll gyakorlatot (pl. húzódzkodás, vállból nyomás, oldalemelés, ...) Egész testre kell edzeni, akkor leszel arányos és formás.

Csak erősítéstől a zsír nem fog lemennu. A zsírégetéshez valamilyen kardio-mozgás kell. Nyáron sok lehetőség van: futás, úszás, bicikli, télen a sífutás nagyon jó.

Az étkezésre figyelj, ahogy írod. Hajrá!

2017. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tudom, hogy nincs helyi zsírégetés, de nem is baj, ha máshonnan is megy le:)


Ha tudok, akkor néha elmegyek úszni, és amikor van időm futok is. Heti kétszer másfél órában pedig versenytánc edzésem van.

Remélem a munka így meghozza gyümölcsét:)

2017. jún. 2. 16:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Még egy tipp: Nekem ez az edzésforma nagyon tetszik: [link]

Demo video a honlapról: [link]

Itt a nyár, pont szezonja van. Néhány gyakorlatot kipróbáltam belőle és nehezebb mint látszik.

2017. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!