Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kötelező futáshoz tippek,...

Kötelező futáshoz tippek, ötletek? (3,6 km)

Figyelt kérdés
Szinte sosem sportoltam, mert nem találtam meg a nekem tetsző sportágat. 2016 őszén egy hónapig jártam Hip-Hop-ra, de két hónap után abbahagytam. Nem azért, mert nem bírtam, csak szimplán a közösség nagyon rossz volt. Aztán 2017 februárjában elkezdtem Karatézni (heti 3x) és azóta se hagytam abba, de nem is tervezem. Ez a pár hónap alatt is azért fejlődtem, de az edző júniusban bevezette a futást (heti 2x). Egyik gond ezzel az, hogy mindkét alkalommal a sima edzés után kell futni. És a "sima" edzés mostanában csak erősítésből áll. (De ez még nem vészes.) A főbb probléma, az hogy 3,6 km-t kell futni és nekem nem erősségem a futás. Általában 40 perc alatt érek vissza, úgy hogy közben azért sétálok is. Az edző azt mondta, hogy 10 percet javítanom kéne. Hogyan kéne javítanom szerintetek?

2017. jún. 21. 21:47
 1/4 anonim válasza:
Ha van rá lehetőséged próbálj meg zenére futni(valami gyorsabb üteműre),nekem ez leginkább el szokta terelni a figyelmemet arról ,hogy mindjárt kipurcanok.Ha nyílt terepen futtok,nem pedig pályán akkor tűzz ki célokat például:innen a harmadig fáig futok aztán onnantól a következőig sétálok.Ha ezek közül egyik sem szimpatikus,akkor válassz egy embert aki gyorsabban fut,és próbáld meg legyőzni,vagy legalább egy tempóban futni vele.Remélem tudtam segíteni!
2017. jún. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, ezen a távon akár 15 percet is javíthatnál, az sem lenne világbajnok idő... Ha 6 perc alatt futsz egy kilométert, akkor a 3,6 megvan kevesebb, mint 22 alatt... És a 6 perc/km kívülről még inkább néz ki kocogásnak, mintsem futásnak.


Erősítés után persze más, mint a nap végén simán elmenni kocogni, de egy 25-30 perces idő még mindig nem egy komoly tempó.


Legjobban talán úgy tudnál gyorsulni ezen a távon, ha a hosszabbakat futnál legalább a mostani tempódban, de lehetőleg séta nélkül.


Valószínűleg nagyon "gazdaságtalan" is a futásod, esetleg a sarkad belevágod a betonba és nem gördülsz könnyen tovább, vagy felfelé ugrálsz, nem előre haladsz, kezeddel nem segíted a futást, ezt látatlanban nem lehet megmondani.


Figyelheted a légzésed is, sokan nem tudnak pl. 4-4 lépésre kifújni-beszívni, próbáld 3-3 lépésre. Ha meg eleve 2-2-vel kezded, akkor lassíts rajta annyit, mert egyszerűen elliheged az erődet.

2017. jún. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

3,6 km 40 perc alatt, az séta :) ezek szerint te még a sétába is belesétálsz :)

Menj ki futni, nézz ki pl egy villanyoszlopot, odáig fuss kicsit gyorsabban, aztán következő kettő villanyoszlopig lassabban. Így ismételd. Előbb utobb javul az időd.

2017. jún. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sikerült 27 perc alatt lefutnom a 3,6 km-t. Bár még szerintem, menne jobban is, de "egyenlőre" elég ez az idő.
2017. júl. 2. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!