Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fáj ennyire a hasam...

Miért fáj ennyire a hasam futásnál?

Figyelt kérdés

Márciusban kezdtem el futni és fogytam is már majdnem 10 kilót tehát majdnem leadtam a feleslegemet. 180 centi vagyok és ehhez voltam 93 kiló. Most vagyok 83 de ezt nem tartom azért akkora teljesítménynek még legalább 10-et szeretnék fogyni.

Namármost ezt jógával és a futással értem el. A futást nem csak azért szeretem mert tök jól fogyaszt, hanem mert kikapcsol és le tudom vezetni a stresszt. Nem nagy távot futok csak olyan 3 km-et viszont mostanában nem tudok úgy elmenni hogy nem vettem be előtte egy görcsoldót. Annyira elkezd görcsölni a hasam kb 1.5 kilométer után hogy az rettenetes. Van mikor nem is tudok tovább futni. Úgy fáj mintha sza*ni kéne de közbe meg nem kell egyátalán. Nem szeretném hogy ez hátráltasson engem a fogyásban és a sportban szóval jó lenne ha lenne valami megoldás. Ráadásul ha abbahagyom utánna még bűntudatom is lesz hogy most ilyen béna vagyok hogy nem mentem tovább...Valaki tud esetleg megoldást erre a problémára? Vagy küzd valaki hasonló gondokkal? 17/L



2017. jún. 28. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

en is jartam futni amikor kevesebb edzesem volt. de csak kardiozni nem fogyni. volt nekem egy idoszak amikor beteg lettem a gyomromra, meggyogyultam, ujra elkezdtem futni, es nekem is ilyen gorcsszeru vilt a hasamban. mindig mashol. aztan egy ido utan elmult. a kulinbseg h nekem nem hatott a gorcsoldo, fajdalomcsillapito.

olyan van meg h mikor hirtelen kezdesz el sportolni megno a vernyomasod es szur az oldalad mert olyankor a lepbol kipreselodik a ver h tobb oxigenhez jussanak az izmok a ver segitsegevel. de ez nem masfel km utan szokott lenni, hanem az elso par percben.

ugyhogy en az elobbit tudom csak mondani, a megoldas az ido volt. lehet kicsit abba kene hagyni aztan ujra eljezdeni szigoruan 1kmrel. aztan fellel emelni alkalmankent.

remelem segitettem.

15L

2017. jún. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem próbáld meg, hogy egy pár percig csak nagyon lassan kocogj, vagy kezdd sétával. Azt akarom mondani, hogy lehet, hogy túl erősen kezdted a futást.
2017. jún. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ezt úgy hívják pontosan, hogy runner's stomach, nekem múlt évben alakult ki, fel is kellett függesztenem a futást egy időre...
2017. júl. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 15 éves korom óta vannak időnként ilyen panaszaim. Anno egy betegség miatt 3 havonta kontrollra kellett járnom, és az egyik előtt épp volt egy ilyen hasfájós futásom. A "volt-e bármi panaszod" kérdésre gondoltam, elmondom az orvosomnak, hátha kiderül, hogy áll-e valami a dolog mögött. Csomó laborvizsgálatot kiírtak, elküldtek hasi UH-ra, nem sokkal előtte voltam CT-n is, de semmit nem találtak.

Egyedül a CK értékem volt nagyon magas, amitől kis híján szívrohamot kapott az orvosom, de aztán kiderült, hogy a nagyon erős izomlázam miatt volt. Szóval semmi okot nem találtak.

Ma már csak akkor jön ki, ha sokat kihagyok edzés terén, és újrakezdem a futást. Ha edzettebb vagyok, sok hasizomerősítést végzek, sose fáj. Úgyhogy neked is az utóbbit ajánlom. Illetve mindig melegíts be jó alaposan. Ne csak az ízületeidet, hanem bemelegítés végén a szív-érremdszeredet és a tüdődet is készítsd fel ugrálással, helyben futással.

2017. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!