Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék megtanulni táncolni....

Szeretnék megtanulni táncolni. Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Néhány héttel ezelőtt határoztam el magamat, hogy én márpedig nagyon szeretnék megtanulni táncolni :) Kpop koreográfiákról van szó egyébként.

Szóval többször próbáltam elkezdnek megtanulni (pl: Twice - Cheer Up, TT, Signal vagy B1A4 - Lonely vagy Brave Girls - Rollin') Hamar megtanulom a lépéseket, ezzel nincs gond, viszont ahogy elnézem magam a tükörben közben, úgy látom, nagyon béna vagyok. Igazából nem vagyok egy táncos lány alkat (164 centi és 66 kiló vagyok, szerencsére arányosa oszlik el)

Szóval, mivel tudnám a mozdulatiakat jobbá tenni? Hogyan lehetnék sokkal lazább, felszabadultabb közben? (Szokták mondani, hogy merev vagyok, nem illik hozzám a tánc) Ez ellen a "merevség" ellen mit lehet tenni, hogyan lehet leküzdeni? És milyen koreográfiákat ajánlanátok (kpop, persze ^^), amit könnyű megtanulni, és egy kis sikerélményt okozhatna? És igazéból bármilyen jó tanácsot szívesen fogadok :) Előre is köszönöm! ^^



2017. júl. 16. 17:42
 1/8 anonim válasza:

Rpm dance crew, őket nézd youtube on. Folyamatosan rakják fel az oktató vidiket koreográfiákhoz. :)

A lazaság pedig onnan jön hogy élvezd amit csinálsz. Ne akarj egyik pillanatról a másikra amatőr kezdő szintről profira ugrani ugyanis ha nem vagy multitalent akkor nem fog menni és csak elveszted a lelkesedésed. Ne siess egy koreográfiára hagyj elég időt és amikor már jól megy akkor jöhet a következő. És tényleg csak próbáld élvezni. Akár suliba megmutatni barátnőknek és együtt próbálni, közben jókat nevetni. Vagy otthon benyomni a zenét és tánc közben takarítani. Ezt amúgy próbálhatod improvizálva is, sokat segít a mozgáson. És ne erőlködj ha hirtelen nem megy valami, nézz mást, aztán térj vissza.

Menni fog az. :)

2017. júl. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, rákeresek és mindenképp kipróbálom, amit ajánlottál :)
2017. júl. 16. 21:42
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
A merevség nem mindig azon múlik, amit az első írt, hogy bele kell élni magad, stb, mert vannak olyanok (pl én is), akiknek kötöttebbek az izmaik, ezért tűnik merevebbnek a mozgás, ez ellen pedig nyújtással, tornával lehet tenni, bár csidát ne várj, ha te neked is ilyen "kötött izom problémád" van:/
2017. júl. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
*csodát
2017. júl. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
74%

Első vagyok, kötöttek az izmaim és tény hogy minden edzés előtt és után nyújtok.

És ez meg is oldotta a problémát ugyanis egyáltalán nem merev a mozgásom tánc közben, csak gyakorlás és kitartás kérdése. :)

2017. júl. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is mindig nyújtok, de sajnos a merevségemen nekem semmi sem segít, akármennyire is élem bele magam. Meglátszik a mozgásomon, hogy nem tudok úgy hajolgatni meg ugrálni, ráadásul gerincferdülésem és egyéb lábproblémáim is vannak :(

(másik válaszoló voltam)

2017. júl. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Jógát vagy művészi tornát próbáltad? Lehet hogy segítene ha pluszba rádolgozol heti pár órát. Akár a gerincednek is jó lehet, de erről viszont meg kéne kérdezned egy dokit hogy nem okoz e nagyobb bajt.

Első voltam

2017. júl. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Próbáld meg a Boombayah táncát, az elég könnyű. :) Vagy EXO-Call me baby-t.
2017. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!