Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért csak pár uralkodó...

Miért csak pár uralkodó stílus van az MMA-ban? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Boksz, Birkozás, Muay-thai( Thai-box) Bjj(Brazil jiu-jitsu). Ezek az uralkodók ott és mindenki ezt a 4-et ajánlja, hogy csinálja. Menj Thai-box Bjj kombóra vagy Boksz Birkozás kombóra vagy így menj mind a 4-re. De miért????

Értem, hogy mind a harcról, technikáról, erősítésről...stb szólnak. Nincs bennük formagyakorlat.

Bokszban lábmunkát, kezet, elhajlásokat megtanulják. Teljes erejű ütések.

Muay-thaiban a térdet, könyököt, klincset és lábsöprésektől, combosokon át az egész testre full kontaktból megy.

Birkózás. Földreviteleket, dobásokat tanulják meg. Lábfogások. Nem Gis hanem szabad testre megy. Azt szokták mondani birkozók földrevitelek ,,királyai" (aki nem látná király szót idézőjelbe tettem). Meg azt szokták mondani, hogy a küzdősportok közül a Birkozás erősít legjobban.

Végül a BJJ. Birkózással ellentétben meg rájuk. Vagyis a stílusra azt szokták mondani, hogy a földön meg a BJJ a király a többi földharcos, dobó stílushoz képest. Giben zajlo sport de vannak külön No Gi edzések a Gi nélküli feszítések, fojtások tanulása. Vagyis nem csak a No Gi magán BJJ-n.

Ezek mind jók. Pozitív előnyök. Mind full kontaktos. Tényleg csak a technikáról, kiütésről, feladásra kényszerítésről szólnak.

1 arra nincs idő, hogy 4 stílus mester legyen az ember. BJJ-ből meg 1 Danos. Mind a 4-ből megszerezni edzőit illetve a Dant mindből évek. 8-10 év átlagban. Az 40 év 10-el számolva a 4 stílus.

2 mi van ha nincs ez a 4 elérhető távolságban. Mert itt a 4-ből van 3 de BJJ 1 örás útra van a legközelebbi. Akkor már sz@r MMAs lesz ha nincs meg mind a 4? Nem. Itt Judo van. Az is jó. 4-ből egyik Cselgáncs attól nem lesz sz@r.

Meg nincs tökéletes stílus sem. Boksz meg Thai-box mind a kettő Bokszkesztyűs. MMA-ban meg kis, MMA kesztyű van. Az meg olyan mint egy pusztakéz szinte már. Akkor meg kéne 5-dik stílus ez a 4 mellé. Mêg egy Karate. De 5 stílust főleg nem tud megtanulni az ember és minimum BJJ meg mondjuk egy full kontaktos Kyokushin karatéből 1 Dant szerezni. A másik háromból meg edzőit vagy valamit.

Jó kombináció tényleg a BJJ és Thai-box. Erős. Ahogy a Boksz és Birkozás is. És ezekkel elmenni MMA edzésre. De nem 2 év megtanulása egyik sem. Főleg, hogy volt olyan aki olyat írt, hogy menj 2 évet az egyik kombinációra majd 2 a másikra. De így nagyon kevés idő 2 nem, hogy 4 stílusra.

TUDOM nincs kőbe vésve, hogy ez a 4 stílus a kötelező.


Vêlemény. Az észrevételeimmel ês a stílusokra írt jellemzésemre.



2017. júl. 20. 16:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Miért,mit akarsz?Így akarsz MMA-sok ellen menni?

[link]

Kész öngyilkosság.Én ezt a stílust csináltam évekig,lementem bokszedzésre,szart sem ért ellenük.A kungfu,aikido és társai éppúgy nem érnek semmit.Amúgy ott van még pl.a kickbox vagy a sambo,amik jók.

2017. júl. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat ha félre érthető. Nem az MMA ellen vagy azok ellen akarok menni. És nem is a Boksz, Thai-box, BJJ és Birkozás ellen. Félre ne értsék. Mind a 4 stílust tisztelem. Azokat is akik ketrecharcoznak is. Magam is küzdősportolok. Nem ezt a 4 stílust. MMA sem akarok. Most kezdtem el egy második kiegészítő stílust. Nem azért, hogy ketreceljek.

Csak ahogy mondtam ennek a miérte is érdekel mint küzdősportoló. Ês kíváncsi vagyok, hogy amit látok azt mások szerint is jól látom-e. Jól írtam le a dolgokat.

Illetve még milyen hasznos információval egészítenék ki amiből esetleg valami újat is tanulhatok.

2017. júl. 20. 17:16
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem az MMAt vagy más stílust akarok lehúzni. Mindet tisztelem. Azt is tudom az MMA nem stílus hanem szabályrendszer.
2017. júl. 20. 17:19
 4/16 anonim ***** válasza:
29%

Teljesen jó a Kung-fu, kedves laikus első válaszoló, ezt így jelenleg Boxolóként mondom neked. Bár úgyis maradsz a sötétség foltjában, egészségedre! ;)


Amúgy azért van ez, Kérdező, mert ezek a stílusok oda készültek, illetve oda alakultak át. Az MMA és az utcai harc az két külön világ. Ennyi a történet.

2017. júl. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem félreérthető.Csak az ilyen karatéval,aikidoval,levegőkékítésekkel nem mész semmire.Ok,ott van a fullkontakt kyokushin karate.De ott meg nem ütnek fejre és nem is fogod megtanulni ott védeni.És az edzések 80%-a így is katázgatással meg levegőkékítéssel telik.Ami felesleges!Időpazarlás.

Meg nem kell egyszerre űzni,mind a 4 stílust.Sok eredményes MMA-s van,aki 2 stílust űz.Pl.boksz-birkózás esetleg kickbox-sambo.Több olyan bunyóst is tudok mondani,akitől egyetlen rúgást nem láttam még a ketrecben

2017. júl. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze,ha az utcán megtámadnak,majd az imádkozó sáska mozgását utánozva fogom megvédeni magam..
2017. júl. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sűrítt levegô azon írása, hogy idézőjelben arra készültek, oda valók. Igaznak tartom.

Igen Sambo nekem is megfordult a fejemben, hogy oda tökéletes mégsem sokan. Javítsatok ki ha tévedek de ha jól tudom Oroszországban katonai kiképzésen használják, tanítják. Japán jiu-jitsu és a Kempo volt ami még eszembe jutott, hogy jók mégsem látni belőlük annyi képviselőt mint mondjuk a fent említett BJJ-ből. Japán jiu-jitsu egyet sem tudok. Magyarok közül látom vannak Kemposok. De annyira szerintem ezek sem jellemzők annyira.

2017. júl. 20. 17:40
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Sambo van az országban kb két helyen.Kelet és Közép-Európán kívül nagyon nem is találsz edzést.Ezért kevés a képviselő.De a legnagyobb MMA-s,Fedor Emelinenko is sambo harcos volt.Egyébként a sambo is gyakorlatilag egy boksz-kickbox-birkózás-judo katyvasz.
2017. júl. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mindegy, hogy minek a keveréké. Vagy mihez hasonlít. Lényeg, hogy kemény és nagyon jó.

Ahogy mondtam MMA-zni én nem akarok.

Wado-ryu karatézok és max fél éve kezstem el Judozni. Tanuljak dobni, földön se verjenek 2 másodperc alatt el. És legfontosabb, hogy tanulok új technikákat amik Japán jiu-jitsuból vannak Jigoro Kano mester létrehozása. Wado-ryu félig Japán jitsuból alakult ki. Itt az ütés rúgás, hárítás, ott meg a dobás, földharc, feszítés, fojtás technikákat tanulom. Ami nincs az egyikben van a másikban. Japán jitsu itt sincs előrhető távban ahogy mondtam, hogy Brazik jiu-jitsu sincs.

2017. júl. 20. 19:15
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A Combat Sambo kb ugyan az,mint az MMA..

A judo hatékony küzdősport!Csináld ha az tetszik.Viszont a wado-ryu,hát...Kb full ugyan az,mint a shotokan,legfeljebb néhány kata más.Tudom,mert shotokam versenyeken általában ott vannak a wado ryu-sok is.Jobb lenne,ha inkább bokszolnál a judo mellé.A judo-boksz egy nagyon jó kombináció lenne.Persze,nem akarsz MMA-zni,de azért így is hatékonyabb lenne a karaténál

2017. júl. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!