Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért olyan jó stílus a...

Miért olyan jó stílus a Muay-thai? Miért tartják olyan sokra a Muay-thait?

Figyelt kérdés

Már az elején szeretném leszögezni, hogy én is annak tartom.

Csak egy olyan dolog van benne ami szerintem fontos. De erről a végén.

Tényleg nagyon jó stílus legyen szó bármiről. MMA szabályrendszerben szeretne küzdeni ott ez már alap stílusnak számít mint a birkózás vagy a BJJ. Ha önvédelemről van szó is ajánlják ami érthető. Nagyon sok pozitívuma van a stílusnak. A 8 végtag tudományának nevezik. Ütnek, könyökölnek, rúgnak, térdelnek. Van benne lábkisöprés, klincs, kevés dobás. De a fő au ütés rúgás része. Minden edzésen van sparring ami fontos, hogy az ember szokja és ne blokkoljon le. Legyen az akár egy K1 mérkőzés vagy önvédelmi helyzet. Full kontaktos az egész testre. Ami szintén jó. Egészséges. Szokott dolgok ad erőt, állóképességet, szívóságot, megtanít a tiszteletre a fegyelemre az önkontrollra...stb

De ami ,,hiba" vagy én gondolom annak. De aki Muay-thaiozik vagy más küzdősportot csinál kijavít.

Edzéseken a kezükre bandázst tekernek. Fölé vagy zsákoló vagy box kesztyűt húznak. És hát tudjuk mind utcán nincs kesztyű nincs időnk feltekerni a kezünkre egy bandázst, hogy fogja a csuklónkat. És egy önvédelmi helyzetben első sorban az ember a kezét azon belül is az ökleit használja.

Nem ugyanaz puszta kézzel megütni akár csak egy box zsákot vagy egy emberi állkapcsot.

Ez nem annak a jele, hogy a Thai-boxolók nem tudnak rendesen ütni? Nem tudják tartani a csukójukat maguktól?

Hisz kesztyűt és bandázst a saját és edzésen, versenyen az ellenfelük testi megóvása a cél.

Nem kijelentem, hogy ezen segédeszközök nélkül nem tudnak ütni. ÉN EZT CSAK KÉRDEZEM.

Válaszokat előre is köszönöm.



2017. márc. 20. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

A Boxolók, Kick Boxolók sem tudnak kesztyű nélkül ütni. Ez minden küzdősportra igaz. Jó, ez mondjuk túlzás, nem úgy kell elképzelni, hogy kapálóznak...csak igen, valószínűleg nem tudják helyesen tartani a csuklójukat és törhet az ő kezük is.


Amúgy igen, azért jó stílus, amit leírtál, plusz, hogy nagyon jó védelme van és nagyon lehet vele szemétkedni.

2017. márc. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

" Egészséges"


Mar amennyire egy rendkivul serulesveszelyes kuzdosport egeszsegesnek nevezheto.

2017. márc. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 paper_chaser ***** válasza:
100%
De tudnak helyesen ütni. Megmondom nektek, hogy kesztyűben és bandázsban is visszatud törni a csuklód, ha ügyetlen vagy. Inkább azzal lehet gond, hogy megsérül az öklöd, ha kesztyű nélkül ütsz, de az sem feltétlenül, ha tudod hogyan és hova kell ütni.
2017. márc. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Úgy értem egészséges mint, hogy sport.

Semmivel sem veszélyesebb a focinál. Sőt ott több a maradandó komoly sérülés. Soknak szétrúgják meccsen a térdét a lábát.

Most ha elmész egy küzdősport edzésre kezdősként vigyáznak rád. Te mindent megteszel azért, hogy megvédd magad. A profik meg tudják egy meccsen, hogy mire vállalkoztak de ők erre is készülnek fel. Erre számítasz egy küzdősport edzésen a sérülésekre.

Focin véletlen edzésed a térded rúgják le arra nem számítasz.

2017. márc. 20. 17:15
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak kivancsisagbol kerdezem hogy te mennyi thaibox edzesen jartal?


Mert en voltam nehanyon, es bizony volt serules. A kuzdosport ezzel jar.

2017. márc. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt mondtam. Thai-box edzésen nem voltam soha. Persze, hogy sérüléssel jár. Csak itt számítasz rá. És azt mondtam fociban mikor vezeted a labdát és jön feléd az ellenfél játékosa, hogy elrúgja előled a labdát és véletlen a labda helyett a lábadat találta el.
2017. márc. 20. 22:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Attól hogy én küzdősportolok keményítem az ökleimet, lazán pofán vágnék már akárkit.

Amúgy meg mindig edzettebb egy olyan keze aki még ha kesztyűben is, de gyakorolja a bunyót, mint egy olyannak aki még egy alapállást sem tud.

2017. márc. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen. Utolsó ebben is van igazság.
2017. márc. 21. 20:43
 9/12 paper_chaser ***** válasza:
Jól mondják amúgy. Edzésen is van orrtörés. Nálunk egyszer volt bordatörés.
2017. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 harcász ***** válasza:
Hogy a francba ne tudna ütni egy boxoló, kick-boxoló, thai-boxoló, vagy akármelyik küzdőstílusban edző bandázs meg védő nélkül is.... Attól, hogy van rajtunk bandázs, meg kesztyű, kap igénybevételt rendesen a csukló, inak, stb.. Én a múltkor nagyjából számoltam, egyik edzésen kb. 6-700 ütést vertem a zsákra és az ütőfalra zsákoló kesztyűben csak bal kézzel, és utána éreztem a bütyköket, szóval kaptak rendesen. "Ütőerő" nevű kommentelőnek igaza van ebben, védőfelszerelés ide, vagy oda, erősödnek a csontok, inak, ízület így is. De el kell menni, kipróbálni, és rájössz... Meg még valami, ha már az utcai verekedést is említed: Ha már valaki küzdősportot űz, eleve nagyobb esélye van, mint aki nem csinál semmit, nem? Még ha edzésen tekergeti a kezét bandázzsal, akkor is... :)
2017. márc. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!