Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futástól folyton megfájduló...

Futástól folyton megfájduló térddel mit csináljak, hogy megelőzzem a fájdalom kialakulását?

Figyelt kérdés

Múltkor megfájdult futástól, ezért pihentettem, aztán pár napja megint mentem futni (3kört) és mára megint fáj.

Pedig nem futok sokat.


Új, gél talpú futócipőm van. Rekortánon futok.

Arra is figyelek hogy teli talpra érkezzek. Alaposan lenyújtok.

Egyedül ami problémás lehet az az összecsapott bemelegítés, de nem tudom milyen a jó bemelegítés.


Mit csináljak? Jegeljem meg pihentessem, fáslizzam egy-két hétig, aztán futhatok? De hogyan?


Örökös újrakezdő vagyok (évek óta), mert valahol mindig fáj.

Korábban a sípcsontom fájt mindig. Mióta új cipőm van, azóta a térdem.

Eddig a leghosszab távom 5km volt, ezt egyszer sikerült lefutnom.


2017. júl. 24. 07:48
 1/8 anonim válasza:
Mindenesetre menj el ortopéd orvoshoz,nert még a hirtelen megterheléstől sem fájhat így. Nekem is fáj ha futok,de nekem ortopéd problémáim vannak. Ha csak később kapsz időpontot,aklor addig csak sétáld azt a 3 kört,az is egészséges,aztán ha nem fáj a séta akkor válts át lassú kocogásba,persze sok sétával,nézd meg meddig bírod,de a ha fáj akkor lasssssssíts! De mindenképp orvos
2017. júl. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pár nap nem ér semmit tapasztalat! 2-3 hét inkább.

Én is írhattam volna akár a kérdést..! :(

nekem szalagproblémák rémlenek fel a bemelegítés fontos nézz utána..! plusz ha túlsúlyod van jelentős az is okozhat problémákat..! Csak egyik lábad? nekem ferde a csípőm ezért rövidebb az egyik lábam két centivel eddig "csak" a csontkinövés fájt az elmúlt-sarok- mostanában térd, hátsó comb!!..bemelegíteni én sem szoktam...!

2017. júl. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
..de szerintem nem teli talpra kéne érkezned hanem gördülő mozgásban nem?? lábujjaktól lefelé.. mondjuk nekem el volt törve nemrég azóta én is odacsapom a lábam..
2017. júl. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
...meg sajnos lehet a porcokkal is gond lehet erősítőt kéne szedned nameg térdrögzítőt is használj!!! fásli alatt ugyanúgy kimozdul az ízület sajna azt veszem észre..
2017. júl. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak az egyik oldalt fáj, igen.

Akkor vegyek ilyet? És ez jó? Melyik fajta jó közülük?

[link]

Nekem egyforma hosszúak a lábaim.

2017. júl. 24. 18:23
 6/8 anonim ***** válasza:

...a 990-es arra jó hogy ne mozogjon nagyon de nem hinném hogy sokat ér:) a 14ezres már komolyabb cucc :P a többi szerintem korizáshoz stb. való..igazából én se vagyok szakértő próbáld ki a 990-est én is veszek egyet azt hiszem!! De nagyon-nagyon fontos a bemelegítés pl. álló helyzetben felhúzod a lábad hasig...utána hátul a sarkad megfogod.. ebből jó párat...esetleg bemelegítő futás..

Itt a térdszalagok lesznek talán a ludasak...

de ez érdekes hogy csak az egyik... én pl. a bringát cipelem fel emeletre attól is fáj..egész nyáron nem futottam mert folyton fájok..:(

Lehet neked sem kéne erőltetni a futást erősítened kéne állítólag van ilyen vádlierősítés stb. én most úszni fogok és közben gyúrok.. a futás eléggé megterheli az ízületeket stb..ha túlsúlyod van.. ha kattog , az ízület, a porcok sem mindig bírják olyankor.

Van egy jó kis oldal futanet.hu azon láttam edzésterveket.

Üdv.! 42/N

2017. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túlsúlyos. 50 kg vagyok.
2017. júl. 24. 19:34
 8/8 anonim ***** válasza:

a leggyakoribb ok,hogy fejletlen és felkészületlen az izomzat,így nem tudja hatékonyan csökkenteni a becsapódást,ezért az ízületi felszín kapja az egészet.

szóval ha nem végzel guggoló edzéseket és vádli emeléseket,akkor meg is van a hiba.

amúgy pont azok a tünetek jönnek elő ilyenkor mint amiket írtál.

sípcsont gyulladás,térd érzékenység,sarok fájdalom.

2017. júl. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!