Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fájhat a bal talpam...

Miért fájhat a bal talpam "éle" új futócipővel?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja kezdtem el futni egy régebbi futócipővel. Egész jól ment már, 6-7 km-eket is sikerült teljesíteni (fokozatosan növeltem hétről hétre).

2 hete vettem egy új futócipőt - talpdiagnosztika is volt, 5-6 párat is végigpróbáltam, végül a ASICS GEL-PHOENIX 8-ra esett a választás - és azóta a bal lábam "éle" nagyon fáj 3-4 km után, nem is tudtam tovább menni.

Ennyire rossz lenne a cipő vagy most kezdtem el "helyesen" futni? Esetleg be kell még törni a cipőt? Kaptam még egy lapot talptornálval kapcsolatban is. Válaszokat előre is köszi!



2017. júl. 14. 22:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet egy húzódás amit nem vettél észre.

Vagy az is lehet, hogy futás közben nagyon a talpad élére lépsz. Bár igazából a helyes futásnál nem ér le a talp. Ha a helyes módon futsz, akkor a húzódás esélye nagyobb.

Mellesleg valóban fenn állhat a cipő hibája is.

Szerintem pihentesd egy hetet a lábad, próbáld meg újra. Ha még két hét után sem áll a lábadra a cipő, akkor valószínűleg azzal van a baj.

2017. júl. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!