Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ki ismeri/nézi Jake Mace-t?...

Ki ismeri/nézi Jake Mace-t? Persze nem úgy értem, hogy személyesen ismeri.

Figyelt kérdés
Szerintetek jók a kung fus videói, vagy gyenge, humbug.
2017. júl. 24. 21:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én ismerem. Hát... Igazából fizikai ereje van és reggeltől estig a technikákat gyakorolja. Ha ő mától elkezdene kis kesztyűben (kisebben, mint egy MMA kesztyű) sparringolni Boxolók, Thai Boxolók, Savatésok ellen, akkor fél éven belül egyikkel ütné agyon a másikat, mert rájönne, hogy jó az, amit mutat, csak nem teljesen úgy kell a technikákat kivitelezni éles harcban, ahogy a formában teszi. Sajnos túl sok a humbug a részéről, sok olyan technikát mutat, amit én ki tudok vitelezni, de nem pont úgy, ahogy ő mutatja (ahogy a formában van), hanem úgy, ahogy azt egy éles harcban valóban kell. Szóval mivel az ember izomzatilag rendben van és már rongyosra gyakorolta a technikákat a levegőben és páros gyakorlatokban, már ideje lenne elkezdenie sparringolni.


De javaslom neked Sergio nevű Kung-fus emberkét! Ő sparringol is és rendbe szokta tenni Boxoló, Kick Boxoló, Thai Boxoló barátait kamerák előtt. És a Fehér Daru stílusra alapoz. Nagyon jól csinálja és tényleg sparringol! Jacke is baromi jó harcos lehetne, de így sparring nélkül soha nem lesz az.

2017. júl. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Itt egy videó tőle, nagyon jól tudja, hogy miről beszél. Ha Jakét nézel, akkor remélem érted az angolt. [link]
2017. júl. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm a tartalmas választ! Igen, értem az angolt. Én is hiányolom Jake-től a sparringot.. én főleg a Tigris stílust néztem tőle, de jók a többi videói is összeségében. De jöhet még válasz.
2017. júl. 25. 10:06
 4/18 anonim ***** válasza:
Valóban nagyon jó a Tigris Kung-fu, de én erre nem Jaketól jöttem rá, hanem koppintottam és próbálgattam a technikákat harcban Boxoló haverom ellen. Sergiot ismered amúgy? Akit linkeltem. Nézegess tőle videókat, ő egy igazi Kung-fu mester.
2017. júl. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, néztem a videóit. Tényleg nagyon profi. Tigris Kung-fu szerinted milyen alkatúaknak, termetűeknek való? Mennyire jó önvédelemre?
2017. júl. 25. 11:58
 6/18 anonim ***** válasza:
A Tigris testharci, dulakodó stílus, ebből kifolyólag az egyik legjobb az utcai harcban. A kisebb, tömzsibb, erősebb embereknek való. Persze, vannak benne rúgások és ütések, mindegyiket jól tudja használni és kezelni őket, de mivel agresszív stílus, ami odaront a pofádba és igyekszik valahogy elkapni, megfogni, ezért nem nagy üt, vagy rúg, könyök és térd jöhet még szóba, illetve Jiu-Jutsuhoz hasonlatos csavarások, de inkább dobások, földrevitelek az uralkodóak. Ha pedig egy Boxoló ráerőlteti a kézharcot, akkor kemény blokkokat használ, hogy széttörje a Boxoló kezeit a nyilván széjjel edzett csontjaival, illetve ha mondjuk egy Taekwondoos kényszeríti rúgó távolságba, akkor ugyanez, csak annak a lábait szedi szét. De egy ügyesebb Tigris stílus képviselő már relative könnyen elkapja a rúgásokat, de most nem ez a lényeg, hanem, hogy ez a stílus szó szerint VER, roncsol, pusztít. Nekem is amúgy a Tigris harcmodor tűnik a legeffektívebbnek minden stílus ellen, amik ellen eddig bunyóztam. De a Baji Quan és Tongbei is elég jó.
2017. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És hogy lehet erősíteni a csontjaimon, hogy kemények legyenek? Persze, próbálom gyakorolni ezt a fajta stílust. Te mióta gyakorlod?
2017. júl. 25. 13:48
 8/18 anonim ***** válasza:

Wing Tsunt tanultam, aztán Taekwondoot, most meg Boxolok. A többi stílust nem tanultam, csak rengeteget olvastam róluk és beszéltem olyanokkal, akik csinálják őket.


A csont edzés olyan, hogy keresel egy kemény felületet és azt ütöd. Én a fabábumon edzek. Ajánlom, hogy ha elkezded, akkor vegyél kálciumot, mert attól erősödik a csontod.

2017. júl. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én is tanultam Ving Tsunt, de csak rövid ideig. Már rég érdekel az Tigris stílus, csak már rég gyakoroltam, nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki.
2017. júl. 25. 14:27
 10/18 A kérdező kommentje:
Ja, és például van egy pár fa az udvaron, azokat elkezdem ütögetni, mennyi idő alatt erősödik a csont? Tegyük fel, hogy 2 naponta ütögetem, a regenerálódás kedvéért.
2017. júl. 25. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!